Reporty

The Flatliners poděkovali českým fans za trpělivost skvělou show na Sedmičce

Poslední zářijový večer patřil pražskému kopci a legendární Sedmičce. Po skoro čtyřech letech přijeli The Flatliners. Naposledy se předvedli na tom samém místě v listopadu 2013 s rakouskými Astpai a domácími, dnes už bohužel nehrajícími Worldhood. Tentokrát si s sebou přivezli jako support francouzské Not Scientists a Prawn z New Jersey.

Nejspíš i kombinace těchhle dvou předkapel vytvořila hned od začátku v klubu přátelskou atmosféru nesoucí se na vlně lehčích melodických kytar a sborových popěvků. Na to navázali i samotní Kanaďané, jejichž nejnovější deska Inviting Light zní více indie, než bychom od dříve nadupané ska/punkové kapely čekali. Svůj set začali úvodní písní z nového alba, skladbou Mammals. Pak ale najeli na známou klasiku a spustili songy jako Eulogy, Mother Teresa Chokeslams the World, Resuscitation of the Year, Sew My Mouth Shut, Caskets Full nebo Fred’s Got Slacks. To už nenechalo v klidu téměř nikoho a počáteční nervozita publika byla tatam.

The Flatliners odehráli celkem 18 skladeb včetně přídavku a skončili skoro na minutu přesně s policejní hodinou. Show tak byla plnohodnotnou kompenzací fanouškům, jimž se tohle čekání rozhodně vyplatilo. Doufejme, že se k nám tahle sehraná parta vrátí dříve než za další čtyři roky.

Teď se zatím těšte na rozhovor o nové desce, tour i kanadské punkrockové scéně, který jsme s The Flatliners natočili.

Související

Back to top button