LPRecenze

Seized Up – Brace Yourself

Seized Up jsou novou kapelou z kalifornského Santa Cruz, jejíž střední postavou je Clifford Dinsmore z Bl’ast. Ti se zformovali v roce 1983 z mladické hardcore kapely M.A.D., o které se můžete dočíst v asi každém ranném čísle Maximum Rocknrollu, a svou jedinou vinylovou stopu zvěčnili na kultovní kompilaci Not So Quiet On The Western Front. Clifforda v sestavě Seized Up doplňují členové Good Riddance, All You Can Eat a The Nerve Agents/The Distillers, takže celkem slušná přehlídka poměrně známých figurek, co už mají něco za sebou.

Seized Up jsou v podstatě hardcore v podání postarších chlápků pro vlastní vrstevníky, stavící na podobných základech jako kdysi Bl’ast, tj. na inspiraci v Black Flag, ovšem s výraznou vlastní invencí. Analogie s (ve stejných vodách proplouvajícími) Off! samozřejmě není od věci, ale Seized Up jsou ve stavbě písní mnohem komplexnější, což je někdy benefitem, jindy slabinou.

Jejich heavy hardcore mísí vztek a frustrace s riffy, čerpajícími ze sedmdesátkového hardrocku, stejně jako z psychotického pojetí punku Grega Ginna. Všechno to má v sobě komprimováno již úvodní skladba Manic Decompression, stejně jako po ní následující desítka kompozic. Oproti Bl’ast ale Seized Up mnohem častěji povolí uzdu rytmice, aby se rozjela do rychlých temp, které navíc desce sluší a dělají ji o poznání pestřejší. To ostatně dokazuje už třetí Disasteroid Mutation.

Hardcore punk v podání Seized Up operuje s hutnými riffy a intenzivní načuřeností, kde úmyslně absentují chytlavé motivy k zapamatování prvním poslechem, jejichž roli přejímá vzteklá energie, schopná strhnout posluchače srovnatelným způsobem. To se kapele daří a skladby jako Bleeding Fingers, Terminal Dissaray nebo Sobriety Hurts, stejně jako závěrečná Shadow Panther to skvěle dokazují.

Fanoušci Off!, Bl’ast nebo Black Flag by po desce měli skočit jako hladová myš po kostce sýra.

Info

Label: http://piratespressrecords.com/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Manic Decompression
2. Human Locusts
3. Disasteroid Mutation
4. Tent City Exodus
5. Older And Wiser
6. Bleeding Fingers
7. Terminal Disarray
8. Sobriety Hurts
9. Taking Back The Neighborhood
10. Blob Of Mediocrity
11. Shadow Panther

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button