EPRecenze

RECENZE: Bonecrusher / The Welch Boys – Split

V barvách irské vlajky provedený desetipalec ukrývá dvojici kapel z odvrácených pobřeží Spojených států. Veterány Bonecrusher a bostonské The Welch Boys. To vše v limitované edici na německém vydavatelství Last Punkrockers Records.

Znovuoživení Bonecrusher se v časech koronavirových a s novou sestavou kreativně rozšoupli, jak se patří. Tento split následuje dvojici samostatných, rovněž desetipalcových, desek a singlu. Jejich trojice skladeb důsledně pokračuje ve stylu, který si vytýčili již před dávnou dobou. Středně tempový punk, ve kterém se dominantní vlivy britského Oi! mísí s pochopitelně přirozeným šmrncem klasického kalifornského punku. Tomu všemu dominuje obhroublý zpěv, dodávající celku ten pravý skinheadský odér. Tou zásadní ingrediencí, se kterou jdou Bonecrusher na trh, jsou ale skvělé Clydeovy kytarové motivy, který zúročuje dekády zkušeností, počínajících v hloubi osmdesátých let, kdy hrál v Pig Children.

Bostonští The Welch Boys, okupující druhou stranu desky, mají o poznání kratší historii než jejich kalifornští sparing partneři. Nicméně již mají také něco za sebou a členové navíc prošli škálou místních, více či méně, známých jmen. Jejich čtveřice písní, dá se říci, charakterizuje bostonský punkový sound posledních dvou dekád. Je to dílem hymnický street punk, nořící se do vod Oi!, a dílem svižný hardcore punk s obhroublým zpěvem. Ve výsledku je to, jako by se tu na přeskáčku střídali Stars & Stripes nebo Street Dogs se Slapshot. Ta slapshotovská poloha mě osobně baví o poznání více, ta zpěvnější pak pro změnu výrazně akcentuje současné pojetí melodického Oi!.

Rok vydání: 2021
Label: Last Punkrockers Records

1. Bonecrusher _ Dead Men Tell No Lies
2. Bonecrusher – Rock’n’Roll
3. Bonecrusher – Sick Nation
4. The Welch Boys – Methadone Mile
5. The Welch Boys – Pray That I Don’t Kill
6. The Welch Boys – Loaded At 30.000 Feet
7. The Welch Boys – Boot Boy Justice

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button