EPRecenze

Night Miasma – Exhausted

Night Miasma jsou triem z německého Karl Marx Stadtu. Sice se to město v současnosti jmenuje nějak jinak, pro mě navěky zůstane městem Karla Marxe, stejně jako pro dějiny. Svou první nahrávku vypustili do světa v podobě sympatického sedmipalcového EP s názvem Exhausted. V sestavě při lehčím zapátrání objevíte členy skvělých post-punkových L’Appel Du Vide, jejichž demo se mi na celkem dlouhou dobu uhnízdilo v přehrávači.

Úvodní píseň Sleepless Night jasně ukazuje, odkud vanou hlavní inspirace kapely. Střetává se tu cold wave atmosféra a dikce zpěvu s kytarovou melodikou a švihem kalifornského punkového death rocku. Odkaz TSOL v éře Beneath the Shadows, 45 Grave, Kommunity FK a dánských ADS se potkává a mísí s ledovou atmosférou kontinentálního gothického rocku/post punku. Echa na nástrojích, garážovo-surfové kytary, horrorové klávesy a repetitivní, chladem prodchnutý zpěv pohání vpřed svižná přímočará punková rytmika.

Výsledný efekt je specificky podmanivý a stojí někde na půl cestě mezi kalifornskými kapelami zmíněnými výše a temno punkovými krajany Fliehende Stürme. Ve skladbách jako již zmíněná úvodní Sleepless Night nebo ještě výrazněji ve třetí Leave This Town ale mají navrch především ony jihokalifornské inspirace, včetně specifických refrénových vokálních harmonií.

Exhausted je exemplární příklad toho, proč mě vždy bavily sedmipalce neznámých kapel. Člověk mohl objevovat nové zajímavé kapely v jejich formativních okamžicích, které v převážné většině zůstaly tím nejsilnějším, co udělaly. Ano, dnes už bohužel sedmipalec není tak laciná a dostupná záležitost, ale stále má svůj nezpochybnitelný šarm.

Rok vydání: 2021
Label: It’s Eleven Records
1. Sleepless Nights
2. Stupid Robots
3. Leave This Town
4. Hole

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button