EPRecenze

RECENZE: L’appel Du Vide – Abwärtsspirale

O jedno z nejpříjemnějších překvapení, která mi do schránky doputovala toto jaro, se postarali L’appel Du Vide ze saského Chemnitzu svým prvním EP, vydaným na sympatické značce It’s Eleven Records.

L’appel Du Vide hrají to, o čem by se dalo mluvit jako o temném punku. Hudební koláž, která komprimuje odkazy death rocku, raného gothického punku s poměrně specifickým regionálním vyzněním, ze kterého sálají odkazy na kultovní EA80 a Fliehende Stürme. Přesně tento koktejl nabízí na úvod podmanivá Das bin ich nicht, kde se ve středním tempu na pozadí temné atmosféry snoubí surfrocková kytara s deklamativním projevem zpěvu v rodném jazyce, který do celkové nálady, prodchnuté intenzivní melancholií, skvěle zapadá. Následující Delirium s dominující basou přidává navíc výrazně post-punkové atributy spolu se silou epického vyznění písně.

Druhá strana se odvíjí ve výrazně pomalejším i pochmurnějším tempu, kde neklid s temnotou ruku v ruce vytvářejí koláž temných časů. Ostatně za humny je válka a už dávno nikoliv ta studená. Nádraží plní prchající, zatímco nás buržoazní propaganda krmí žvásty o životě v nejlepším z možných světů. L’appel Du Vide vytváří perfektní zvukovou kulisu dnešním dnům. Jejich pojetí punku, prosyceného tísnivou zvukomalbou, tak zahrálo přesně na tu správnou strunu v mé mysli, zatímco na televizní obrazovce válcují ruské tanky nebohý Donbas.

L’appel Du Vide jsou kapelou, jejíž jméno by fandové autentického goth punku rozhodně neměli přehlédnout, a přesně to platí i o této rozměry malé, leč výrazné desce.

Rok vydání: 2022

Label: It’s Eleven Records

  1. Das bin ich nicht
  2. Delirium
  3. Aufmerksamkeit
  4. Das program

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button