AnketyHot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Jakub Tauber (Cecek Records)

V jubilejnom desiatom diele rubriky Hot Or Not?!? sa o svoje názory na dané témy podelil Jakub Tauber. Vydavateľ a zakladateľ Cecek Records. Najnovšie však aj spisovateľ. Pár týždňov dozadu vydal svoju prvotinu Tak to bylo, v ktorej popisuje koncerty na Vysočine v rokoch 1997–⁠2003.

 

• Nové album The Offspring (Let the Bad Time Roll)

The Offspring jsem sledoval hlavně v době alb Smash, Ixnay on the Hombre a Americana. Na koncertech jsem je viděl právě k albům Ixnay on the Hombre a Americana v Praze a oba koncerty byly povedené. Rád vzpomínám. Pak jsem je dlouho neposlouchal a přiznám se, že ani nevím proč? Aktuální album se mně líbí. Pořád to umějí. Dokážou složit chytlavé a zajímavé melodie a riffy. Jsou to prostě šikovní a inteligentní muzikanti.

• 4/20 (Medzinárodný deň marihuany)

Těch mezinárodních dnů už je tolik, že v tom mám guláš a moc to nesleduji. Jako každá mince i marihuana má dvě strany. Jednu pozitivní a jednu negativní. V rukách člověka může být pomocníkem i škůdcem. Důležité jsou ohledně marihuany informace, komunikace a diskuze. Pokud to mezinárodní den marihuany poskytuje, je to v pořádku a nemám s tím problém.

• Simpsonovi verzus Morrissey

Simpsonovi je můj oblíbený seriál a Morrissey můj oblíbený hudebník. Měl jsem ho rád v The Smiths i na jeho sólové dráze. Už jsem ho dlouho neposlouchal. Do toho problému nevidím. Nejsem právník. Obecně by člověk měl mít nadhled, sebekritiku a smysl pro humor. Každopádně i nějaké mantinely a pravidla slušného chování je potřeba respektovat. Je to spíše bouře ve sklenici vody.

• Presun 16. ročníku Mighty Sounds na rok 2022

V počátcích festivalu Mighty Sounds jsem se na něm aktivně podílel. Moc rád na tu divokou a nespoutanou dobu vzpomínám. Dnes je to velký a respektovaný festival nejen v ČR, ale především v zahraničí. Já už tam řadu let nejezdím. Je to na mě už moc velké a in. Přesun festivalu na rok 2022 chápu. Těch zmatků kolem covidu je moc včetně čtvrtého ministra zdravotnictví za krátkou dobu. Kluky z týmu Mighty Sounds znám. Jsou to srdcaři a bojovníci. Doba je bohužel zlá. Festivalu přeji jen to dobré a týmu Mighty Sounds stabilní epidemiologickou situaci v roce 2022.

• Reedície albumov

To je věcí každého vydavatele či kapely. Někdy to smysl má a někdy to působí spíše opačně. Sám vydávám některá alba po x letech na CD/LP. Musím říci, že zatím to má spíše kladné ohlasy. Ať si každý posluchač udělá názor sám. Buďme rádi, že něco vychází. Ono to vše může být bohužel i trochu jinak, jak nám ukázalo covid šílenství.

• Porušovanie ľudských práv pri výstavbe infraštruktúry pre futbalové MS 2022 v Katare

MS ve fotbalu v Kataru 2022 je blbost. Sám jsem aktivní fotbalista v pralesní lize. Katar to vyhrál díky penězům a ropě. Asi tam na tribunách budou velbloudi a písek. Šejci jsou schopní všeho. Fotbalu velké peníze škodí (viz kauza Superligy). O porušování lidských práv při výstavbě si nedělám iluze. Tam se toho pravděpodobně porušuje daleko více, ale lepší asi nevědět.

• Kauza Vrbětice

Vrbětice, covid, rošády ministrů… Kdo se v tom má vyznat? Pravdu se asi nedozvíme. Myslím, že jsme obecně zareagovali dobře a vhodně. Máme jako stát svoji hrdost a zdravé sebevědomí. Jen ta koordinace kroků skřípe. Do toho Dukovany a vakcína Sputnik. To vyvolává otazníky a spekulace. Ten počet diplomatů (agentů) na velvyslanectví Ruska v Praze bylo potřeba už dávno zredukovat na nějaké normální počty, které mají i jiné velmoci (USA, Čína, Německo, Velká Británie…). Putin byl v KGB a my skoro 40 let součástí komunistického bloku v čele se SSSR. Bude to ještě nějaký čas trvat než na východě pochopí, že nejsme jejich satelit, se kterým mohou manipulovat. Rusové jsou historicky a kulturně velmi bohatý a zajímavý národ. Je potřeba to respektovat a snažit se o kultivaci vztahů, ale jako rovný s rovným. Snad se situace časem uklidní. On pohled na současné USA a EU také nepřináší zrovna moc důvodů k radosti. O naší vládě, premiérovi a prezidentovi radši ani nemluvím.

Související

Back to top button