LPRecenze

Come Closer – Pretty Garbage

Mozkem nové akvizice Pirates Press Records jménem Come Closer je J. Wang alias Jimmy Elmmore, kterého pop punkoví fandové mohou znát jako jednu z tvůrčích figur kapel Dan Padilla nebo Shallow Cuts. Ten tu spojil síly jak s ex-spoluhráčem Davey Quinnem a Chrisem Prescottem z No Knife či fenomenálních Rocket From The Crypt.

Výsledkem je kolekce komorně působících kompozic, nesených duchem post-hardcorového college rocku závěru 80. let. Doby, kdy se formoval grunge a z tavícího tyglíku amerického hardcore vysublimovaný indie rock. Rocknrollový cit se tu doplňuje se sensitivitou emotivně procítěného college rocku, s poctivou porcí folkového kytarového písničkářství. Tyto ingredience, na nichž deska staví, z ní dělají nahrávku, která se zkrátka a dobře skvěle poslouchá.

Ožívá tu duch pozdních Hüsker Dü, Sugar nebo třeba pozapomenutých Inch, v písních je tu stejně sladkobolný nádech, ovšem za zachování, z nahrávky prýštící, rocknrollové šťávy. J. Wang si pohrává s kytarovými melodiemi, s citem pro podmanivou melodii a výraznou gradaci jednotlivých skladeb. Kompozice jsou komorní a ještě jim nahrává lehce garážová produkce, vnášející do v podstatě popových struktur živelnou punkovou syrovost.

Při poslechu Come Closer mi co chvíli na mysli vytanou vzpomínky nástupu 90. let a hltání recenzí v tehdejších Maximum rocknrollech. Po pravdě na značnou část takto orientovaných desek z té doby nechávám minimálně čtvrtstoletí sedat prach, jen málo z nich pro mě přežilo zkoušku časem, ale Come Closer jdou ještě hlouběji k písničkářským kořenům a jim sluší, takže ve spojení se svým energickým nábojem strčí ležérně do kapsy převážnou většinu svých devadesátkových, stylově spřízněných, předchůdců.

Label: Pirates Press Records
Rok vydání: 2021
1. Get It Wrong
2. Mayday
3. Arms Up
4. Bad Skin
5. Photographs
6. Never Say Goodnight
7. Just The Way You Are
8. Highlife
9. Footsteps
10. The Last Time
11. Rings

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button