Rozhovory

Cocaine Party: Uznáváme v muzice jiné hodnoty než bezpáteřně vydělat co nejvíc peněz

Pokud sledujete aktuální domácí kytarovou scénu, nemohli jste minout jméno Cocaine Party. Parta kluků z Opavy a okolí už několik let neúnavně objíždí kluby po republice se svým energickým garage rock’n’rollem. A protože se ve středu večer předvedou i v pražském klubu Vagon (fb event), vzali jsme si na slovíčko jejich zpěváka Filipa.

 

Právě jedete turné s DCRadio, které čítá 17 zastávek. Jestli dobře koukám, měli jste tam čtyři koncerty v řadě, hráli jste už někdy takhle v kuse? Jaké to bylo?

Jednou jsme hráli čtyři koncerty po sobě a poslední koncert byl v nějaké olomoucké hospodě. Byl to strašný průser, nikdo tam na nás nebyl zvědavý, a když jsme sklízeli cetky do auta, před hospodou stál obrovský plešatý chlap a vůbec jsme se mu nelíbili. To byl večer za všechny prachy.

Tentokrát se pro změnu čtvrtý koncert vůbec nekonal, protože proběhla špatná domluva s klubem, a když jsme kontaktovali produkčního klubu, tak odpověděl, že nemá čas to řešit, protože pořádal nedaleký koncert Kabátu pro x tisíc lidí. Čtvrté koncerty máme asi prokleté. :D

Vaše asi nejznámější skladba je Sometimes, videoklip k ní má na Youtube skoro 40 tisíc zhlédnutí. Máš pocit, že je to váš nejlepší song? Nebo je to taková vaše Satisfaction, kterou nemůžete vystát, ale setlist by bez ní byl neúplný?

Nemůžu mluvit za kluky, ale set bez Sometimes si neumím představit. Myslím, že ten song máme ale všichni rádi. Já o to víc, protože tam toho moc nenazpívám a můžu dělat hovadiny a odpočinout si. :D

Na otázku, jestli je to nejlepší song, je těžké odpovědět. Je to jeden z našich nejklidnějších songů a mnoha lidem může tenhle směr vyhovovat. Jiní ale mají rádi pořádnou divočinu a ti rozhodně neřeknou, že Sometimes je nejlepší. Z osobního hlediska je v top 5 (lol, víc songů jsme snad ani nesložili).

[youtube id=“HQtZULVGRd8″ width=“620″ height=“360″]

Nedávno jste byli ve studiu nahrávat nový singl, jaký bude?

Singl se jmenuje Runaway, autorem textu je Johny a song pojednává o tom, že chce utéct někde mimo civilizaci do čisté přírody, aby si vyčistil hlavu a vymanil se z pochybné civilizace. Hudebně je to takové indie s refrény jak od Ch. Benningtona.

Chcete do budoucna jít spíš cestou točení singlů než vydávat řadové desky?

Vzhledem k tomu, jak si vždycky všechno naplánujeme a splníme 10 % z toho plánu, tak bych se nerad pouštěl do polemizování o budoucnosti. S Kořenem máme sen udělat jednou řadové LP. Jinak asi cesta singlů, stejně mám pocit, že řadové desky už zajímají opravdu málo lidí. Vzhledem k tomu, jaké jsme lemry a tempo naší práce není vražedné, nebudu se do toho pouštět dál.

Vaše koncerty se neobejdou jak bez živelné show, tak různých průpovídek, vzpomenu si třeba na narážky na Kryštof Kemp. Jak vnímáš spojení kapely Kryštof a Andreje Babiše?

Jelikož ctím presumpci neviny, nebudu říkat, co si myslím o Burešovi. Spojení Kryštof s holdingem moc neřeším a spíše si z toho dělám srandu. Samozřejmě na to nenahlížím pozitivně. Přece jen uznávám v muzice jiné hodnoty než bezpáteřně vydělat co nejvíc peněz. Dříve jsem vnímal Richarda Krajča jako dobrého člověka a profíka, co miluje muziku, teď ho vnímám jinak.

Zahráli byste sami na akci sponzorované nebo pořádané politikem či jeho firmou?

Není lehké odpovědět. Záleželo by na tom, o jakého politika nebo akci by se jednalo. Ale spíše bychom se snažili takové akci vyhnout.

[youtube id=“HkVBXJImGfw“ width=“620″ height=“360″]

O víkendu proběhly v ČR parlamentní volby. Byli jste volit? Překvapily vás výsledky?

Udělali jsme si čas na tour, abychom mohli jet odvolit. Bereme to ještě pořád celkem zodpovědně. Moc překvapení nejsme, všichni jsme věděli, že ANO drtivě vyhraje. Že budou mít Okamurovci silný mandát, jsme taky všichni věděli. Můžeme jenom zoufat a není důvod radovat se. Na druhou stranu nám udělal velkou radost výsledek Pirátů, snad nezklamou.

A na konec, co bys řekl lidem, abys je přesvědčil, ať se přijdou podívat na váš pražský koncert?

BUDOU TAM SCREWS!

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button