Reporty

Záhřebská bestie Vipera hrála v Plzni last-minute show pro pět lidí

Neděle večer, všude klid a po sobotních mejdanech ticho. Spousta lidí se chystá v pondělí ráno bojovat v práci a nehodlá přerušit nedělní siestu. Jaká škoda, že občas někdo nevytáhne paty – i v neděli a na poslední chvíli se dá zažít parádní last-minute show v Plzni. Na koncertě záhřebského rock’n’rollového trojlístku VIPERA nás bylo opravdu pět a půl.

Samozřejmě se dá pochopit, že v neděli člověk nemá náladu na nějakou party divočinu – kdo ale říká, že se musíte sejmout za každou cenu? Na koncert – kus řeči – drink – a domů. Při časové výbavě konkrétního nedělního večera se dalo být do deseti hodin doma. A přitom zažít hodně hlasitý koncert v univerzitní kavárně Družba, kam se rádi vracíme na vernisáže, autorská čtení, koncerty i pouštěčky. Rock’n’rolloví poutníci VIPERA z chorvatského Zábřehu měli day-off v rámci turné po Evropě a při přejíždění z Vídně do Lipska se zastavili v Plzni. Nedali si ale pokoj ani během odpočinkového dne a díky rychlobookingu Jacoba (aktuálně plzeňští Thotal) si střihli koncert v Družbě.

Na začátku setu VIPERY, znějící jako kombo Motörhead nebo Inepsy, jsme byli v publiku tři, pak nás bylo pět a v průběhu přišlo pár dalších lidí. Kdo nepřišel, prohloupil. Nakonec počet návštěvníků doplnila parta nalitých německých turistů-bigbíťáků ve výslužbě. Zpěvák – basák nápadně připomínal Lemmyho – popruhem na base, vousy i mikrofonem, směřujícím na něho z nebe. Kytarista v triku Blade Runner a čapce se kymácel ze strany na stranu a dělal grimasy, zatímco řádně trápil struny kytary. Bubeník se nenechal zastavit v palbě bicích ani technickým problémem a dohromady fungovalo hadí klubko celkem vražedně.

Valivý motorkový nářez rock’n’rollu, nasáklý průšvihy, benzínem a garáží, nás bavil od začátku do konce setu. S dostupností kazet nahrávky Nest Of Vipers jsme se minuli asi o dva dny, tudíž jsme si museli vystačit s koupí trička v bílé nebo šedivé barvě. I tak ale upřímně doufáme, že příští návštěva Vipery v Plzni bude alespoň v rámci akce ve vyprodaném Divadle pod lampou.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button