NovinkyZahraniční

Punk rock z Itálie: 20 Minutes se hlásí se svým debutem

Čas od času člověk narazí na něco, co ho překvapí, i když by vlastně překvapen asi být neměl. Na něco, co ho pleskne po tváři tak silně, že zůstane jen zírat do prázdna před sebou. Přesně tohle se u mě nedávno událo s nahrávkou Crawl! od italské bandy 20 Minutes.

Tahle novinka vyšla na konci listopadu, v digitální podobě je k poslechu na bandcampu a vyjde také v limitované edici vinylů pod hlavičkou DP Records.

Informací je poskrovnu, jen co je pravda. Takže si musíme vystačit s tím, že 20 Minutes jsou z Itálie, konkrétně z městečka Domodossola, mají venku svůj debut a zandají fakt mocně. Nikoho nebudou šetřit a chystají se to opravdu pořádně rozjet.

Prý všeho po 20 minutách, jak taky jinak, že ano, když se budeme točit kolem názvu. Deset pecek, stopáž pod 20 minut a nepolevující tempo. Žádný čas na odpočinek. Punk namíchaný s rock’n’rollem a solidním garážovým nádechem, který kope tak silně, až vám vyrazí dech, nebo možná dokonce i zuby. K tomu možná malinko hardcoru, jež pak celému projevu dodá ten správný říz.

Energie na maximu, drzost jakbysmet. Je to špinavé, syrové a splašené. Je to jako kdyby Hives prolezli punkovou stokou a dost se umazali. Hodně mi to taky připomnělo britskou sebranku The Rough Gutts a jejich debut z letošního roku. Slyšet je v tom ale možné mnohem víc. Tohle je jízda, co člověka vystřelí ze židle raketovou rychlostí. Je to prostě dobrý, ale ještě lepší to je slyšet, protože pak to všechno bude dávat smysl a člověk pochopí, o čem je tady řeč.

Související

Back to top button