NovinkyZahraniční

Čeká nás v roce 2018 návrat The Distillers?

V posledních dnech se objevily zvěsti, že The Distillers hodlají obnovit činnost. Na jejich novém Twitteru, založeném v říjnu 2017, se objevilo krátké video a můžeme jen doufat, že má zvěstovat čerstvou tvorbu, a nejedná se pouze o novoroční žertík.

Přelom milénia nechal i v rámci rock and rollové a punkové scény nesmazatelné otisky, a za některé jsme vděčni dodnes a stále se z nich čerpá. Nebo si ty kapely alespoň z nostalgie rádi pustíme nad ránem z jukeboxu ve spřízněné hospodě, když už je oficiálně zavřeno a na baru zbylo pár věrných duší, pravidelně s vámi končících tahy v oblíbených podnicích. Jednou ze skupin, jež nesmí chybět v opilém playlistu, jsou dozajista The Distillers. Vrátí vás zvukem na přelom tisíciletí, kdy nic nebylo jisté, ale všechno se zároveň zuřivě valilo kupředu. Byli malým úkazem, protože se nejednalo o typickou riot grrrl kapelu, už bylo pozdě zařazovat je do devadesátkového punk rocku, skate punk to nebyl ani náhodou.

Asi netřeba připomínat, že kapelu založila v Los Angeles australská rodačka Brody Dalle v roce 1998, v té době již vdaná za frontmana Rancid, Tima Armstronga. The Distillers fungovali do roku 2006 a za dobu působení vydali tři plnohodnotná alba, jedno EP a pět singlů. Dalším projektem zpěvačky a kytaristky Dalle byli Spinnerette, vydala i sólové album (recenze), se kterým se před čtyřmi lety představila i v Praze. Připomeňte si její koncert v reportu.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button