LPRecenze

RECENZE: Deathfiend – Beyond Life

Phobia Records opět po nějaké době vylovilo něco z britských vod a úlovek to není ledajaký. V Deathfiend třímá mikrofon a kytaru John Pickering, zpěvák z ranných nahrávek Doom (a v jejich případě platí rovnítko mezi rannými a nejlepšími). Za bubny sedí Andrea, kterého si mohou někteří pamatovat z Police Bastard, ve kterých se ostatně s Johnem sešli, nebo pozapomenutých Full Of Hatred.

Desku rozjíždí minutové doom metalové entrée, aby se vše přelilo do krystalického death metalu, poháněného punkovým duchem, písně Rise From Decay. Ta je i aspirantem na nejsilnější moment z celé sedmi skladbové nahrávky. Deathfiend na desce rychlé věci prokládají temnými a hutnými záležitostmi, kterými jako červená niť prostupuje nesporná láska ke klasickým deskám Celtic Frost. Vše je to pak podřízené zlounskému vyznění, to proudy stříká z reproduktorů v pomalé pasáži čtvrté Embrace Your Face.

Johna za mikrofonem vystřídá v šesté skladbě Karl z věrozvěstů ostrovního death metalu, Bolt Thrower. Ostatně obě kapely pojí stejné embryonální zdroje inspirací. V těch se, pokřtěn ciderem a amfetaminy, ušmudlaný hardcore punk zasnoubil s divokým metalem. Na ošuntělých pankáčských bundách se vedle nášivek Crass a Discharge usídlili Celtic Frost a Slayer, aby stvořili nový vesmír a subkulturní škatulku – death metal. Co víc, Bolt Thrower i Doom patřili do stejné vlny britského hardcore.

Deathfiend jsou ale především kapelou dnešních dnů, nejsou samoúčelným utápěním se v nostalgii, což ostatně dokládá pojetí zvuku. Fanouškové opakovaně zmíněných Bolt Thrower či jejich pohrobků Memoriam, by si Beyond Life rozhodně neměli nechat utéct, dokud je k mání.

Rok vydání: 2023

Label: Phobia Records

  1. Crypt Of Fiend
  2. Rise Of Decay
  3. Order Of One
  4. Embrace Your Fate
  5. Beyond Life
  6. Myngath (The Numinous Way)
  7. Cyclic War

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button