Cz/SkNovinky

Lusky hrnou čerstvý materiál a zvou na pravidelný začátek sezony v Lampě

Z doupěte luskounů plzeňských se pravidelně a vytrvale linou tóny weed’n’rollu. Lusky představují čerstvý videoklip k songu Carl Oak. Pokud se chcete dozvědět více, pak nemůžete chybět na pravidelné otvírací párty nové sezóny v legendárním plzeňském klubu Divadlo pod Lampou. 1. září se tam krom Lusků zjeví stoneroví šílenci Acid Row, mladá muzikantská krev ze Skotačního kulometu a písničkář Jakub Šmucr, nebudete ochuzeni ani o afterparty s Tony Rocky Horror Vinyl Show.

Zmíněný klip k songu Carl Oak měl premiéru 30. července, ve vrcholném létě. Krom klipu ke skladbě z alba QETAK, už dobře známého, jsou ale na cestě i dva nové singly. Zatímco vizualizace Carla Oaka uzavírá kapitolu alba předchozího, singly otáčí uši posluchačů směrem k albu novému. Nechme se tedy na otvíračce Lampy překvapit čerstvým materiálem naživo. Weed’n’roll se vrací do města a Lusky už potřetí otevírají brány našeho nejoblíbenějšího plzeňského klubu. Loňská otvíračka se křtem alba QETAK byla velkou jízdou, je čas nasednout zpátky do káry, jedeme dál!

Vzhledem k faktu, že Acid Row se na své vývojové trase prošli z Tachova přes Plzeň a zakotvili v Praze, nemá moc cenu je plzeňskému publiku představovat. Všichni víme, že stoneroví králové, jejichž výlety už dnes sahají daleko za hranice rodné hroudy, umí zlé mejdany. Jejich doménou není jeden žánr, ale naopak jejich kombinování, od bluesového ducha, přes stoner punkovou riffáž až po sludge a doom metalové prvky. Krom hraní na večírcích pravidelně předvádějí úctyhodné zapálení pro protahování těchto veselic. Po čase se vrací do Lampy a návrat to bude zuřivý a nepředvídatelný.

Narozdíl od Acid Row jsou pánové ze Skotačního kulometu poměrně novým zjevením na plzeňské hudební scéně. Jejich členy ale můžete znát z kapel, jako jsou Marcel Gidote’s Holy Crab nebo Blue Chesterfield. „Skotačák“ je veselou partou, hrající pestrý koktejl žánrů, od jazzových a kabaretních songů, přes vlivy latina až po groovy funkové divočiny. Ze živých vystoupení čiší mladé muzikantské nadšení, které zaručuje rozjařenost kapely i publika.

Lampový večer zahájí temně poetický Shogun Jakub Šmucr svou zasněnou i drsnou tvorbou. Bohatě mu stačí jen kytara, zpěv a moudra, posbíraná životem. Pocítíte punkové kořeny a folkovou syrovost v kombinaci s upřímným projevem a příchutí nostalgie. Na koncerty se vyplatí chodit včas, když je otvírají ostřílení bardi.

Tony Rocky Horror Vinyl Show budou už podruhé za sebou uzavírat otvíračku Lampy s jejich selekcí vinylů rozličných žánrů. Nahoře na baru budou mít pod taktovkou afterparty v rytmu punk rocku, hardcore punku, new wave, garage rock’n’rollu, synťáků a z rukávu vysypou i nějaké to překvapení. Jinak řečeno – kdo zůstane po kapelách, může ode mě a Horrora čekat asfaltový nářez pozdě do noci. Jediný, co může bejt doprava, je volume!

Událost na FB: https://fb.me/e/D0QTMjA7

Vstupenky: https://goout.net/cs/lusky%2Bacid-row%2Bdalsi/szioxew/?fbclid=IwAR1wrRSuo5qEpuaSvWf4xAmhBj-xyLxhv7kSp1HNZaltF-i0111iRXoxZFE


Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button