Proč se jmenujeme...?

Prečo sa voláme Cenzúra?

Stále nás neprestalo baviť zisťovať viac o názvoch hudobných skupín. Tentokrát je to skupina Cenzúra. Od roku 2000 pôsobí toto avantgardné zoskupenie na vlnách punkového big-beatu s korenistým Oi! prízvukom. Na konte majú 4 albumy a v ich tvorbe používajú aj hudobné nástroje ako akordeón, saxofón a klávesy… 

Prečo Cenzúra? Myslíme, že každý človek vie, že je asi najúčinnejším prostriedkom na potláčanie akejkoľvek formy demokracie a keďže pre nás je dôležitá možnosť slobodne otvárať akúkoľvek tému, názov – aj keď v sebe nenesie explicitný zápor a odmietnutie v podobe predpony „anti“ – má na túto tému neustále upozorňovať.

Keď to preložíme do jednoduchej pankáčtiny, tak ako každý mladý človek, aj my sme neznášali obmedzovanie, vykalkulované pokrytectvo a tupú spoločenskú uhladenosť, ktoré sa na nás valili denne zo všetkých strán.

Preto vznikla Cenzúra, neskôr aj jej Rebel bez príčiny, lebo aj keď na prvý pohľad nemusíš mať dôvod búriť sa, spoločnosť ti denne dáva desiatky skrytých dôvodov, a pritom by bola najradšej, keby si držal hubu a krok. Raz-dva, raz-dva.

[youtube id=“FvIq4vvTjt0″ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button