LPRecenze

Orphanage Named Earth – Saudade

Druhá velká deska polských metal/punk crusties zaujme už obalem, jehož autorem je muž nanejvýš povolaný – Andy Lefton, mající na svědomí třeba obaly Amebix nebo Sacrilege. Co víc, logo je dílkem dalšího výrazného metalovo punkového výtvarníka Mida z Deviated Instinct.

Temně surreálný výjev na obalu bezchybně koresponduje s obsahem, který se utápí ve světě tklivé temnoty, prošpikovaný bezbřehým zoufalým vztekem. Po úvodním akustickém vstupu do světa Orphanage Named Earth přichází první regulérní píseň Cradle To Grave. Táhlé metalové riffy se řvounským projevem zpěváka jsou prokládány tklivou harmonií melodických pasáží až k vyvrcholení pomocí tribálních rytmů, spojených s deklamativním pojetím zpěvu. Že ale kapela umí i pořádně prásknout do spřežení, ukazuje rozjezd hned následující Surpass, hnaný rychlým hardcore punkovým beatem, aby se ve své polovině opět přelomila do bezvýchodně temným pomalých poloh, postupně gradujících svou intenzitu až k závěru.

Orphanage Named Earth mají svou výraznou vlastní tvář, primárně čerpající s odkazů Amebix či Neurosis. Zároveň jsou klasickým příkladem moderní globalizované produkce, kdy v podstatě nejste schopni pouhým poslechem dekódovat původ kapely, což může fungovat jako přednost, ale i jako výrazná slabina a v konečném důsledku se to podepisuje na sílící stylové uniformitě jednotlivých subžánrů.

Info

Label: https://phobiarecords.net/
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. They
2. Cradle To Grave
3. Surpass
4. I Look Beyond
5. Civilised Savages
6. Leave

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button