EPRecenze

RECENZE: Moron’s Morons – White Brothel Creepers

Varšavští Blbcovi Blbci, jak lze volně přeložit jejich název, mají za ne dlouhou dobu své existence na kontě již sedmipalec na britské značce No Front Teeth Records a dokonce album na americkém garage punkovém vydavatelství Slovenly Records. Svůj nejnovější třískladbový počin s názvem White Brothel Creepers pak svěřili do vydavatelských spárů Wanda Records.

Jehla dosedá do drážek a bubny rozjíždí titulní skladbu, která neprosto strhujícím způsobem de facto sumarizuje to, co mě baví na garage punkovém rocknrollu. Thundersovská kytara, spratkovsky afektovaný zpěv a energií sršící zvuk i projev kapely mě naprosto dostaly. Odkazy amerického garage punku devadesátých let se mísí s britským původním punkem. Výsledek je jakousi chytlavou směsí New Bomb Turks a The Gaggers v tom nejlepším slova smyslu. A když jsem si říkal: „Sakra, to je dobrý!“, přišla na řadu druhá strana a píseň Alexa ukázala, že to může být ještě lepší. Její šmrnc totiž umocňuje super chytlavá klávesová linka s lehce duchařskou garážovou náladou. Tomu navíc efektně sekunduje zpěv, lavírující mezi ignorantsky lemplovskou deklamací a afektovaným ukřičeným frackovstvím.

Trojici písní uzavírá skladba z repertoáru kultovních australských Fun Things, jejichž originální singly patří do sféry vlhkých snů sběratelů opravdových punkových rarit.

Rok vydání: 2022
Label: Wanda Records
1. White Brothel Creepers
2. Alexa
3. Lipstick

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button