NovinkyZahraniční

Kanadští folk-punk šílenci The Dreadnoughts dávají ochutnat z chystaného alba

Kanadská folk-punková parta The Dreadnoughts je u nás hodně známým, dalo by se s klidem říct, že i profláknutým jménem. Tihle šílenci už toho mají za sebou opravdu dost, ale pořád se ještě nechystají říct poslední slovo. Místo toho rozepisují další kapitolu. V polovině března má totiž spatřit světlo světa jejich nový materiál pojmenovaný Green Willow.

Bude se jednat o čistě digitální album, které je už teď možné předobjednat na kapelním bandcampu. Nabídnout má celkem deset, převážně tradičních lidových písně, kterým The Dreadnoughts vtisknou zcela novou tvář.

Z připravovaného materiálu jsou venku aktuálně dva tracky. V prvním případě to je do folk-punkového hávu oblečená polsko-ukrajinská lidová píseň Hej sokoły (Ż​al za Ukraina), která v podání téhle kanadské formace kope divoce do všech stran. Ve druhém případě se jedná o pomalejší, vyklidněnější a výpravnou baladu s názvem The Foggy Dew, jež střídá melodií nabité pasáže s uhrančivou atmosférou.

A opět to funguje, opět se chce člověku po pár vteřinách tančit do zbláznění nebo jen s úsměvem na rtech zpívat další přicházející refrén. A některé melodie a popěvky bude hodně složité dostat z hlavy. Dreadnoughts nepřichází s něčím novým a převratným. Drží se ozkoušeného a dělají dobře. Šlape jim to více než obstojně.

Dodáváme, že The Dreadnoughts zahrají na letošních Mighty Sounds.

Související

Back to top button