LPRecenze

H-Block 101 – No Room For Apathy

Austrálie je na hony vzdálená a ač v globálně propojeném světě vzdálenosti již v některých ohledech nejsou tím, čím bývaly, tamní podzemní rocknrollový svět si stále žije svým svébytným životem, a bylo tomu tak i v 90. letech, kdy se zdálo, že gramofonové desky směřují na technologické smetiště dějin a punk na chvilku chytil druhý dech. Právě do těch časů je zasazena deska No Room For Apathy melbournských H-Block 101, produkující mladicky spontánní melodický punk a původně vydaná roku 1997 pouze na CD.

Přímočaré kytarové motivy od prvních tónů úvodní Legalised TV Violence koketují se street punkem, který doplňují spratkovsky mladické zpěvy. Druhá Truth zpestřuje vyznění desky zpunkovaným přímočarým ska, aby se kapela následně se skladbou Punk Police vnořila zpět do vod přímočarého rocknrollu. Jsou tu obligátní podprahové odkazy na tehdy punk svou popularitou válcující Rancid, ale spočívající spíše v inspiraci tím, jak nakládat s prolínáním punku se ska než v soundu a stavbě melodií jako takových. Ale jako vlastně ještě akurátnější reference tu mohou sloužit v posledních letech neprávem pozapomenutí Britové Citizen Fish.

Čtvrtá skladba Hell (Dub) se svou zasmušilostí a nosnou dubovou basou a žestěmi je vyčnívajícím hitem s nezpochybnitelnou silou. Následující punková vypalovačka Melbourne není ovšem o nic slabší svou schopností posluchače strhnout a efektně tak graduje první stranu desky. B stranu skvěle otevírá punková vypalovačka Trigger Happy a kapela i zde mísí stejné ingredience jako na první straně.

H-Block 101 čerpají inspirace v předchozích dvou dekádách punku, kdy s lehkostí surfují mezi odkazy Londýna roku 1978 a svých kalifornských vrstevníků. To doplňují o svůj nezpochybnitelný talent napsat jednoduše chytlavou písničku. Výsledkem je o ska a street punkové vlivy obohacená australská variace na rané The Stitches či US Bombs.

No Room For Apathy je dík své mladické spontánnosti i po 20 letech navýsost svěže znějící nahrávkou, a o to větší dík zasluhuje Dirtyflair Records, že jejím přičiněním skončila v drážkách gramofonové desky.

Info

Label: http://dirtyflair-records.com/
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. Legalised TV Violence
2. Truth
3. Punk Police
4. Hell (Dub)
5. Melbourne P.T.C.
6. Trigger Happy
7. Nothing To Do
8. 21st Century
9. No Room For Apathy
10. Disappointment
11. What Can You Do

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button