NovinkyZahraniční

Girl Power z Brazílie: Punk rock trio Hayz představuje své soukromé pravdy

Trojice Hayz z hlavního města Brazílie Sao Paolo vydala v první polovině listopadu EP s názvem Verdades Privadas neboli Soukromé pravdy. Aktuálně je tahle novinka venku zatím digitálně na nejrůznějších platformách, kde je možné si ji poslechnout, případně kapelu podpořit koupí digitální kopie, za níž stojí Flecha Discos.

Jak už sám název napovídá, jedná se o osobní nahrávku s intimním obsahem. Kdo by čekal nějaký nazlobený a uřvaný nářez, což by vzhledem k označení queercore mohlo být, ten pro tentokrát nepochodí. Co ale čekat lze, je melodický punkrock, kde krásně znějící kytary ladí s nádherným a příjemným vokálem a kde všechno tak nějak pohodově plyne vpřed.

Je to výpověď o životě, o pocitech, o vlastním nitru. A právě tohle dává celému EP neskutečně silný nádech. Tři songy, něco málo přes 10 minut, neskutečně uvolněná atmosféra a silné pnutí, kdy ozvěna jednotlivých písní bude nějakou dobu rezonovat, než pomalu vymizí, ale to všechno jen proto, aby si pak člověk mohl celou tuhle krásu pustit znovu.

A že se pak všechny melodie usídlí v hlavě na hodně dlouho, o tom není třeba pochybovat. Hayz totiž míří zcela přesně. Všechno to navíc působí tak strašně mile, upřímně a přitom odhodlaně, až se rozlévá úsměv po tváři. Mně osobně tahle věc udělala nesmírnou radost, je bezprostřední a čistá, vůbec nic nepředstírá. Hraje si s pocity, víří emoce a je svá. A to všechno jsou její největší přednosti, kterými si určitě získá pozornost všech, kdo na ni narazí.

Související

Back to top button