EPRecenze

Faz Waltz – Grown Up Guy / C’mon Liar

Italští Faz Waltz se (stejně jako jejich dnes superpopulární krajané Giuda) vyloupli z tamního kvasu rocknrollového podzemí v závěru nultých let nového tisíciletí. Čerpají ze stejných inspiračních zdrojů a stejně jako oni dokáží napsat abnormálně silnou rocknrollovou odrhovačku. Na rozdíl od Giuda, ale sukces stále nepřichází. Před lety odehráli naprosto skvělý koncert v dnes již jen do vzpomínek otisknutém Klubu Buben a stabilně produkují nové nahrávky. Singl Grown Up Guy byl tak první vlaštovkou ohlašující nové, v pořadí již sedmé album.

Titulní píseň je ukázkový bovver rock/ glam punk se vším všudy. Sladeovský kytarový motiv, taneční tempo evokující teenagerky vlnící se do rytmu v Top of the pops tak někdy v roce 1973 a chytlavé zpěvy. Samozřejmě to vše tu už bylo bezpočetněkrát, ale i přesto mě takto vystavěný rock pokaždé dokáže v duchu roztančit a i nyní se ostatně decentně vlním, zatímco buším tato slova do klávesnice. Je to sound, který mi učaroval jako malému klukovi, když z rádií a kazeťáků hřímali Slade a Sweet, a který mě, v podstatě aniž bych si to uvědomoval, nasměřoval o pár let později k punku.

Co je ale tím pravým důvodem, proč si pořídit tento singl, je exkluzivní B strana. Stejné triky, stejný sound a stejně efektní účinek. Refrén C’mon Liar je odzbrojující a v mnohém evokuje pozdější melodickou tvorbu Turbonegro, ovšem s mnohem více ortodoxním sedmdesátkovým glam rockovým šmrncem a menším množstvím přehrávaně strojené homoerotiky.

Dvě skladby, necelých šest minut naprosto esenciálního rocknrollu. Nic víc nic míň, ale stojí to za to.

Info

Label: https://mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Grown Up Guy
2. C’mon Liar

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button