LPRecenze

RECENZE: Slaughter And The Dogs – Vicious

Má slabost pro britské Slaughter and The Dogs má dlouhé, předlouhé kořeny. Ty jdou někam k počátkům mého punkového já a prvnímu poslechu písně Where have all the bootboys gone. Posléze si ke mně našlo cestu album Do It Dogs Style, které dodnes považuji za jednu z nejlepších nahrávek britského punku druhé půle 70. let. Možná v tom hraje svou roli nepřeslechnutelný odkaz britského glamu, který mnou rezonuje téměř od okamžiku, kdy jsem začal rozum brát.

Čtyři desítky let po britském punkovém boomu vzniká nové album Slaughter And The Dogs, kde se původní tvůrčí dvojice Mick Rossi a Wayne Barret spojila s o generaci mladší rytmickou sekcí a vysekla dvanáctku písní, zúročujících jejich živé hraní v poslední dekádě. Nutno podotknout, že Slaughter And The Dogs dodnes jsou, či byli, záleží na tom, jaký je jejich momentální akční status, jednou z naživo nejvitálněji působících kapel punkové generace roku 77. Což se mi potvrzovalo opakovaně při každém setkání s nimi v poslední jedné a půl dekádě. Ale nyní již k desce samotné.

Úvodní Trust (All I Want From You) a následující Hollywood Whores jsou klasičtí Slaughter And The Dogs v tom nejlepším slova smyslu. Přímočaré rocknrollové kompozice s nepřeslechnutelnou autorskou stopou, jak v kytarových motivech, tak nezaměnitelném zpěvu. Po nich přichází pocta glamovým inspiracím v podobě Get It On. Ostatně z těch od počátku tvorba kapely čerpá. Čtvrtá Someday je střednětempový rock s lehce zádumčivým podáním zpěvu, vzdáleně evokujícím svou náladou tvorbu The Damned. Z přesně stejného soudku je i sedmá Ultimatum. Výrazně vyčnívá i desátá Trash Talking Queen, poháněná duchem odrhovačkových refrénů hitů 70. let. Tak se střídají silnější a průměrnější kompozice až k závěru, který obstarává nová verze skvělé písně Situations, jejíž původní verze si našla před dávnými lety cestu na LP The Slaughterhouse tapes.

A tak jako jsou Slaughter and the Dogs dosud skvělou koncertní kapelou, Vicious dokazuje, že ve studiu i autorsky jsou ve srovnatelné formě. Samozřejmě aureoly mladické nespoutanosti Do It Dog Style se nedotýká, ale to se o čtyři desítky let později ani nedá očekávat a nespornému šarmu alba Vicious to nic neubírá.

Rok vydání: 2022/2016

Label: PHR Records

 1. Trust (All I Want From You)
 2. Hollywood Whores
 3. Get It On (Bang A Gong)
 4. Someday
 5. Stranded
 6. Maybe If We Followed The Devil
 7. Ultimatum
 8. Rise & Fall Of Babylon
 9. You Got Class
 10. Trash Talking Queen
 11. What A Day
 12. Situations

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button