EPRecenze

RECENZE: Tramp – Jailbait / All I Want

Krása sedmipalcových singlů, spočívající v objevování nových a neznámých jmen, která vás na pár minutách ve dvou písničkách dokáží dostat do kolen, se částečně vytratila v čase vzrůstajících cen i zhoršující se dostupnosti bryskního vydávání desek pro neznámé interprety. Krásu poněkud omšelou ale efektně oprašuje trio z amerického New Hampshiru jménem Tramp.

V elegantně stylovém pop artovém obalu se ukrývá dvojice přímočaře chytlavých, fraškovitě rocknrollových kompozic, stavících na odkazu ženského punkového rebelantství ve své esenciální podobě. Vyznění je v zásadě bezčasé a posluchač může mít snadno pocit, že vyštrachal tři či čtyři dekády starou nahrávku. Což je samozřejmě kompliment jako málokterý. To umocňuje i lehce vulgární projev. Tramp tak propírají, dnes už pradávný, odkaz The Runaways s obscénně punkovým charismatem Lunachicks. Vše dohromady funguje jako chutný koktejl.

Jailbait / All I Want je přesně z té kategorie singlů, které posluchače v pár minutách dostanou a v okamžiku, kdy skončí, si říkáte: Sakra, proč to není delší?! Je tu přítomna přesně ta krása klasických singlů, o jaké byla řeč v úvodu. Zda ji kapela zúročí na nějaké další nahrávce, je otázkou, ale v tento moment jsou ve stádiu „I want more“.

Rok vydání: 2022

Label: Wanda Records Wanda Records – Mailorder

Jail Bait/ All I Want | Tramp | Wanda Records (bandcamp.com)

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button