LPRecenze

Ewig Frost – Ain’t No Saint

Pět let po své předchozí desce vypustili do světa rakouští Ewig Frost své nové album s názvem Ain’t no Saint. O kulturní spřízněnosti našich dvou zemí, s tím dobrým i špatným, by se daly napsat celé knihy, ostatně jde o vzájemně provázaný územní celek od samého počátku osídlení Evropy hominidy se schopností verbální komunikace. A tak jak v ČR motörheadovskými odkazy máchají nezdolní Malignant Tumor, u našich jižních sousedů totéž předvádějí Ewig Frost. Obě kapely čerpají ze studní obdobných inspiračních zdrojů a nechybí jim notná dávka nadhledu.

Desku startují naprosto stylovou skladbou Into The Night, kde se neúprosně tepající d-takt bubnů pojí s motivy stojícími na pomezí pocty Motörhead a archetypálního thrash metalu a zpunkovaným chraplákem zpěvu. To vše s velice dynamickou zvukovou produkcí a pohráváním si se stupňující gradací. Tím je v podstatě nastaven základní mix atributů, prostupující větší část deseti skladbové desky.

Ale Ewig Frost si zde se šarmem pohrávají i s mnohem pestřejším spektrem vlivů, a tak již druhá skladba zní, jako by se na jejím vzniku podílel nějaký z ex-členů kalifornských RKL. Čtvrtá New Cold War hraje na svižně melodickou strunu a je se svým skandovaným refrénem s podkresovou kytarovou melodií jedním z hitů desky. Velice výrazným úkrokem mimo škatulku je i instrumentální 1918 a šestá De Gier, jejichž bluesem poháněný metal doplňují swingující žestě. V následující Bad Beat Boogie pak na pozadí metalového riffu skvostně zvoní struny piana. Osmá Back On Wheels mi pro změnu něčím podprahovým neustále připomíná zrychlené Fu Manchu, což je možná dílem už samotného názvu skladby.

Ewig Frost se posunuli od archetypálního motörheadovského zpunkovaného rocknrollu tím, že vstřebali škálu dalších vlivů, které dokáží s vlastní tváří dál reprodukovat do až nečekaně zajímavých poloh. Což, i s tím, že jsem měl slabost již pro jejich starší tvorbu, kvituji s povděkem a Ain’t No Saint si mě právě dík své pestrobarevnosti, ve které ale zároveň zůstává jako deska navýsost stylová, dokázala získat.


Rok vydání : 2021
Label: Discos Macarras

1. Into The Night
2. In Da Not (Frisst Da Teife Da Fliagn)
3. Satan II
4. New Cold War
5. 1918
6. De Gier (Is A Luada)
7. Bad Beat Boogie
8. Back On Wheels
9. Desert Sunset
10. Mary Jane

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button