LPRecenze

RECENZE: Burning Flag – Matador

Burning Flag z britského Halifaxu svou třetí desku vydali u tuzemského crustového impéria Phobia Records. To tímto titulem udělalo příjemné vybočení z kolony švédských d-taktů.

Relativně svěží kapela tu nechává rozehrát všechny zásadní atributy své tvorby. Navztekaný ženský zpěv, kterému občas přizvukuje doplňkový mužský křik. Výrazný akcent na metalové kytarové motivy i zvuk a svižná tempa. Ta čas od času protkne pomalý breakdown, aby umocnil vzteklý hardcore punkový atak.

Z historie staré několik dekád rezonují odkazy fenomenálních Sacrilege, ale Burning Flag jsou přeci jen z trochu jiného těsta a od roku 85 uplynulo v britských říčkách už hodně vody. Navíc ve skladbách jako Ghost Skin přistihuji kapelu v poloze, pohrávající si s hypnotickou temnotou tvrdých nahrávek Killing Joke a notnou dávkou metalových ingrediencí. U čehož mě, po přenesení na papír, mimoděk napadá, že přirovnání ke dvěma takto fenomenálním záležitostem je na každý pád kompliment těžké váhy a primárně samozřejmě slouží spíše jako orientační. Burning Flag v sobě dílem nesou odkaz obou, ale nejsou rozhodně pouzí vykradači hrobek. Inspirace tu slouží jako stavební kámen vlastního specifického projevu. Zvuková stránka výrazně akcentuje moderní pojetí metalového zvuku a pojetí zkreslení kytar.

Matador je albem, které má potenciál stát se moderní klasikou. Stane-li se tak, či nikoliv, to ukáže až čas. Přál bych si ho slyšet ušima mého patnáctiletého já. Myslím, že bych byl stržen jeho atmosférou, ale to jsem se dostal k cucání si absurdních scénářů z prstu.

Rok vydání: 2022

Label: Phobia Records

  1. Thrown Out
  2. Man Up
  3. Ghost Skin
  4. Broken Britain
  5. Matador
  6. Toxic By Design
  7. Eat The Rich
  8. Vendetta
  9. Step Back
  10. All The While

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button