LPRecenze

RECENZE: Flores Y Fuego – Altar

Punk v latinské Americe zapustil své kořeny záhy a dokázal reflektovat mnohdy složité společenské poměry v jednotlivých zemích, což šlo často ruku v ruce s obtížnou situací subkultury jako takové. To vše ale pro energii a navztekanou sílu fungovalo jako olej přilévaný do ohně. Mexiko v tomto směru nebylo (a vlastně dodnes není) výjimkou. Tvář dnešního mexického punku v tomto článku prezentují Flores Y Fuego, jejichž první album Altar vyšlo u Pirates Press Records.

Flores Y Fuege výrazně reflektují geografickou blízkost Kalifornie a jejich pojetí hardcore punku, po zvukové stránce stejně jako v kytarových motivech, do značné míry opisuje stejnou trajektorii jako moderní kalifornský hardcore punk, čerpající z lokální tradice, ale znějící navýsost aktuálně.

Skladby ve středních tempech s post-black flagovskými heavy motivy, přeřvává navztekaný ženský zpěv ve španělštině, dodávající výslednému celku onen nezaměnitelný latinsko americký punkový šmrc, plný vzteku, frustrace a temnoty. K tomu všemu nutno připojit hardrockové kvílení kytar ve zpunkované podobě, tak jak ho v předminulé dekádě předváděli nedocenění Annihilation Time.

Co v mých očích nahrávka tak trochu postrádá, je četnější přítomnost chytlavých motivů, které člověku okamžitě uvíznou v hlavě. Altar je tak energickým a kompaktním celkem, ze kterého ale vlastně nevyčnívá jediný moment, který ve vás po poslechu zůstane. Což samozřejmě bude patrně záležitost tvůrčího záměru, nicméně z pohledu někoho, jehož hudební estetika byla v dětství definována glam rockem a posléze ranným punkem spolu s new wave, je to něco, co tu chybí.

Rok vydání: 2023

Label: Pirates Press Records

  1. Soy tu voz
  2. Muerde el anzuelo
  3. GDL
  4. Deceso
  5. Altar
  6. Existir
  7. Círculo vicioso
  8. Por una cadena más larga

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button