EPRecenze

RECENZE: Warhawk – Filth Rock n Roll

Motörhead jsou možná mrtví, a to doslovně, nikoliv obrazně, ale jejich odkaz žije dál. K potěšení nás, pohrobků jejich klasických časů. Důkazem toho budiž první nahrávka čtveřice Warhawk ze švédského Goteborgu.

Kožené křiváky, jeansky, kulometné pásy, ale především zvuk, který se vrací v inspiracích zpět na přelom sedmdesátých a osmdesátých let, aby je přenesl do nových časů, kdy stará dobrá studená válka je jen dávnou vzpomínkou, zatímco na východ od nás zuří imperiální válka navýsost horoucí.

Warhawk působí jako hudební reinkarnace Motörhead, v éře někde mezi Overkill a Ace Of Spades, v tom nejlepším slova smyslu. Hymnické motivy prostupují s naprosto charakteristickou atmosférou, kterou dokázala vytvořit pouze klasická sestava Motörhead – Lemmy, Fast Eddie a Philthy Phil. To Warhawk doplňují o vlastní charakter. Úvod obstarává svižná Fool Me Twice a osobně jsem de facto po několika tónech naprosto zaháčkován do osidel vyrašivších ze směsi podmanivého zvuku, kytarových motivů a živočišné energie. Hitem na první poslech je tu ale druhá Pray For War se svou mrazivě epickou atmosférou, která i tématem naprosto ideálně zapadá do univerza stvořeného jejich věrozvěsty. Druhá strana, natočená živě ve studiu, pokračuje ve stejném duchu. Bad Reputation je opět bluesem protchnutý rocknroll s odzbrojující intenzitou. Finální There Will Be Blood je pak tempově přímočarý motörheadovský rock ve středním tempu.

Ano, Warhawk jsou nepokrytá pocta ikonickému triu, na jejímž základě dokáží budovat svůj vlastní hudební svět. A je to tak dobře. Pro mě je EP Filth Rock n Roll nezpochybnitelnou sedmipalcovou deskou letošního jara. A já se nemohu dočkat prvního alba, které vy mělo být venku s příchodem léta na Cimex Records.

Rok vydání: 2022

Label: Devil’s Grip

  1. Fool Me Twice
  2. Pray For War
  3. Bad Reputation
  4. There Will Be Blood

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button