Cz/SkNovinky

Emo post-hardcore z Prahy: Brighter Days debutují originálním albem Walk

Třináct procítěných songů na čtyřiceti minutách. To je jedna z cest, jak by se jednou větou dalo shrnout debutové album Walk z dílny pražské kapely Brighter Days.

Od první minuty je zřejmé, že album má originální zvuk a atmosféru. Důvodem je možná fakt, že Walk vznikalo v hloubi Jizerských hor, daleko od shonu metropole i kvalitního mobilního signálu.

Tyhle výlety mimo Prahu jsou pro nás zásadní. Víme, že na nich budeme mít čas a klid jen na skládání a strávíme spolu podstatně víc řasu než na zkouškách,“ popisuje kapela.

Svou stopu do debutu Brighter Days otiskl také Damián Kučera, u kterého kapela nahrávala.

LP zní přesně jak jsme chtěli – přirozeně, živě, nevyumělkovaně. Album vznikalo přes tři roky, je dost rozmanitý, a přesto funguje jako celek. Měli jsme trochu strach, jak budou všechny písně spolu působit, ve finále jsme ale strašně šťastný,“ dodává.

Ještě před vydáním Walk vypustila kapela trojici videoklipů. Stojí za zmínku, že dva z nich – ke skladbám You, Waiting for Me to Fall Away a And Maybe Never Come Back – tvoří navazující celek, který skvěle doplňuje náladu celé desky.

Své debutové album kapela pokřtí 27. 5. v Kampusu Hybernská v Praze. Jako hosté pětici doprovodí němečtí Watch Me Rise.

Související

Back to top button