Cz/SkNovinky

Craggy Collyde pripravujú nový album a pozývajú na koncerty

Craggy Collyde je britsko-slovenská rock’n’rollová kapela so základňou v Brne, ktorá sa prvýkrát prihlásila o pozornosť v roku 2018 vydaním singlu Sorry Now/Go Ahead and Break Me. Odvtedy stihla odohrať koncerty na Slovensku i v Česku, vydať vinyl EP Wrapped Up in Ribbons so šiestimi skladbami a natočiť niekoľko videoklipov.

Ten najčerstvejší k piesni Don’t Put Me Down bol zverejnený koncom minulého roku spolu s informáciou o novom členovi kapely. Tým je basák Tomáš „Faky“ Faktor zo známej bratislavskej kapely Princovia. Spolu s ním Craggy Collyde odohrá túto sezónu niekoľko koncertov, napríklad v Bratislave, Brne, ale aj v neďalekej Viedni.

„Veľmi sa tešíme, že konečne môžeme hrať koncerty bez obmedzení, nakoľko posledné dva roky boli veľmi náročné. Na prelome rokov 2020 a 2021 bolo dokonca deväť mesiacov, kedy sme sa nemohli vôbec stretnúť kvôli uzatvoreným hraniciam, keďže každý z nás žije v inej krajine, nehovoriac o skúšaní a koncertovaní,“ hovorí bubeníčka Veronika. Spevák, gitarista a skladateľ kapely Craggy dodáva: „Určite nás to na určitý čas zabrzdilo, ale nezastavilo nás to. Pokračujeme v hraní a tvorení. Už toto leto chystáme nahrávanie nášho prvého LP-čka, ktoré vydáme pravdepodobne ešte tento rok.“ Zatiaľ si prídite vypočuť kapelu Craggy Collyde na niektorý z plánovaných koncertov:

7. máj 2022 – Vyškov, Peklo

17. máj 2022 – Bratislava, Garáže pod Prístavným mostom

18. máj 2022 – Viedeň, Cafe Carina

28. máj 2022 – Brno, Desert

Viac informácií nájdete na Facebooku alebo Bandzone kapely.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button