EPRecenze

Charger – Watch Your Back

Kalifornští Charger jsou zpět. Matt Freeman a spol. nelení a v relativně krátké době vypouští do světa další desku. Tou je tentokrát dvoupísňový dvanáctipalcový singl, dostupný v několika barvách a navíc i jako picture disk.

Vydavatelská klišé heavy metalu osmdesátých let se drápou z hrobu zpět na světlo světa. V podstatě už do kompletního balíčku vydaných variací chybí pouze verze jako shaped picture disk, ale i to je patrně součást konceptu Charger, mající své nezpochybnitelné kouzlo.

Watch Your Back je motörheadovský punk se vším všudy. Rytmicky tepající bubny ženou kupředu charakteristický kytarový motiv, který mohl z pod svých prstů vykouzlit Fast Eddie stejně jako kytarista z Tank nebo třeba z English Dogs. K tomu připočtěte energický chraplák zpěvu a hymnický refrén odkazují na hitové momenty počátků new wave of british heavy metal.

Sun Down na B straně desky ukazuje druhou tvář Charger, v té se zrcadlí sedmdesátkový hard rock, promísený s heavy metalem a o dekády mladším stoner rockem, s nonšalancí si pohrávající s bluesem nasmrádlými motivy. Zpěv tu svým dominantním chraplákem zároveň zní, jako by Tesco Vee s The Meatmen vysekával nějakou poctu americkému rocku sedmdesátých let.

Co víc psát o pěti minutách muziky – snad už jen to, že Watch Your Back je ve svém stylu pecka.

Info

Label: http://piratespressrecords.com/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Watch Your Back
2. Stay Down

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button