LPRecenze

The Wheelz – Top 10 Super Hits

Nejnovější akvizicí punkového vydavatelství Wanda Records jsou Američané The Wheelz, kteří tu vypustili do světa svou první velkou desku se „skromným“ názvem Top 10 Super Hits!, mající s sobě poctivou dávku klasicky rocknrollového fanfarónství. Trio chlapíků v plastikových černých brýlích a křivácích z Tulsy v Oklahomě, města s pověstí metropole amerického olejářského průmyslu.

Od prvních tónů se rozjede spratkovsky rozeřvaný, přímočarý punk zámořského střihu, odkazující k US Bombs, The Stitches, Broken Bottles či Smogtown. Zpěvák nakřáple skřehotá do poctivých rocknrollových rifů ve středním tempu. Jsou tu odkazy na punk sedmdesátých let, ale v zásadě se tu čerpá až z jeho devadesátkových oživovatelů. Zvuk i provedení jsou sedmdesátým letům na hony vzdáleny. Rytmika má v sobě něco z Oi! / street punkové těžkopádnosti, ale tu eliminuje rozevlátě vyřvávající a kňučící zpěv, spolu s bezprostřední energií.

I’m So Tired Of Living In The USA má potenciál i grády srovnatelné se zástupem výše zmíněných kalifornských punkových samorostů, a kdyby kalendář ukazoval ještě poslední roky minulého tisíciletí, The Wheelz by měli nakročeno ke srovnatelně kultovnímu statusu. Dnes jsou třeba jednou z prvních vlaštovek nové vlny takto pojatého punku, ale to je spíše přání, jež je otcem myšlenky, než o realitu se opírající subkulturní věštba.

Plus mínus dvou minutové skladby jedou bez skrupulí kupředu a celá deska končí dříve než se posluchač naděje, završena symbolicky pojmenovanou písní Wanna Get Drunk, stylově dokreslující mladicky rozeřvanou náladu celého alba.

Top 10 Super Hits! by The Wheelz

Info

Label: mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Enough Of The Bullshit
2. Throwaway
3. Wrong About Bob
4. Haze
5. Worms
6. Too Cool For School
7. I’m So Tired Of Living In The USA
8. Shipping & Handling
9. No It All
10. Be Like You
11. Wanna Get Drunk

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button