EPRecenze

The Prostitutes – Shapeshift

Pensylvánští The Prostitutes mají za sebou více než pětadvacetiletou historii, proloženou delšími přestávkami i obměnami sestav. Ostatně jejich předchozí deska vyšla již před více než desetiletím. Nyní jsou zpět v nové sestavě (ve které zůstal pouze autor a frontman Kevin) a s aktuálním EP na německém vydavatelství Last Punkrockers Records.

The Prostitutes, ač z prakticky opačného konce Spojených států, od počátku svým soundem evokovali devadesátkovou vlnu kalifornských oprašovačů spratkovského beach punku jako The Stitches, Smogtown či u nás provaření US Bombs. Zároveň je to ve své podstatě amerikanizovaná verze melodického britského punku konce sedmdesátých let s aktualizovaným zvukem.

Již od prvních tónů titulní skladby je zjevné, že v tomto ohledu se nic nezměnilo. Středně tempový punk, ve kterém se snoubí frackovské frázování zpěvu, přímočará chytlavost a temné podtóny, rámující celkovou náladu nahrávky. To vše skvěle sumarizuje titulní píseň Shapeshift. Ta je exemplárním výlevem čiré punkové energie ve dvou minutách. Druhá Needle In The Red má v sobě pro změnu poctivou dávku temně melancholických podtónů, navíc umocněnou lehce pomalejším tempem. Závěr obstarává nabroušená Rat Race, která je pro mě svou kombinací kytarové melodie s naštvaně prskajícím projevem zpěvu soukromým favoritem z celého zde obsaženého tria skladeb.

Návrat The Prostitutes do vinylových drážek mi tak nečekaně připravil jedno malé, příjemné, trojdílné překvapení.

Rok vydání: 2021
Label: Last Punkrockers Records
1. Shapeshift
2. Needle In The Red
3. Rat Race

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button