EPRecenze

RMBLR – RMBLR

Tak ten rocknroll ještě není úplně v prdeli – to je první, co mě napadlo, když se jehla vnořila do drážek dvanáctipalce RMBLR z americké Atlanty. Kapely, která před touto deskou vydala dva sedmipalce a do mikrofonu tu pořvává Chase z The Heart Attacks, kteří někdy před jednou a půl dekádou na chvilku rozčeřili kalné punkové vody a vydali skvělou desku u Hellcat Records.

Úvodní píseň Machine Gun nasazuje laťku do naprosto jasných výšin svým přímočarým a hajzlíkovskou neurvalostí nabytým projevem. Sedmdesátkový punk je tu přefiltrován skrze rockový revival raných nultých let, aby se tu vynořil s novou, aktuální tváří. V tomto duchu jede celá deska. Druhá Hurricane Kiss je tu patrně mým soukromým hitem, společně se čtvrtou Tal’m Bout, která si asi nejvíce pohrává s thundersovskou kytarovou linkou a glamovými podtóny, ale v zásadě tu není žádné zakolísání. Šestkrát plus mínus tříminutová dávka v zásadě tisíckrát vyřčeného rockového konceptu, ale vyřčeného s vlastním šarmem a dík tomu stále stejně podmanivě chytlavá. Nic víc a nic méně, a já to tak mám rád.

Dvanáctipalec RMBLR se pro mě stal jednou z desek léta 2021 a tento potenciál bude mít patrně pro každého fandu sedmdesátkového punkového rocknrollu.

Rok vydání: 2021
Label: Wanda Records

1. Machine Gun
2. Hurricane Kiss
3. Main Muscle
4. Tal’m Bout
5. Move Over
6. Get Ghost

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button