EPRecenze

The Pegs – Bee Charmer

The Pegs z Orange County vznikli roku 2002 a v prvním desetiletí své aktivní existence vydali pěknou řádku nahrávek, aby se na delší dobu odmlčeli, ale stejně tak aby po sedmiletém tichu po pěšině, roku 2018, vydali velkou desku a o necelý rok později tří skladbové EP Bee Charmer, které vyšlo na německém vydavatelství Last Punkrockers Records.

The Pegs jsou svým projevem esenciálním dítkem jižní Kalifornie, jejichž hudební DNA lze vystopovat již v závěru sedmdesátých let, kdy punk začal kolonizovat jihokalifornské předměstské střední školy a kapely jako The Crowd, The Simpletones, Social Task, Klan, Blades nebo Hated byly hlasem své generace. Tento étos The Pags doplňují o vlivy pozdějších dekád, což je ve výsledku řadí po bok kapel jako Smogtown, The Bodies či The Stitches. Titulní skladba Bee Charmer v sobě komprimuje energii ruku v ruce s chytlavými motivy a výrazným zpěvem. Do dvou a půl minuty koncentrovaný beach punkový přiklad rčení o jednoduchosti, v níž je krása.

Dvojice skladeb na B straně titulní písni důstojně sekunduje a vytváří tak od A do Z skvělý příklad toho, jak skvělé médium pro punk jsou staré dobré sedmi palce. Celá nahrávka pak oproti albu, které se nese ve spíše melodicky temných podtónech, prezentuje svižnější a divočejší tvář kapely.

[youtube id=“lRqQzwfnXfw“ width=“620″ height=“360″]

Label: Last Punkrockers Records
Rok vydání: 2019
1. Bee Charmer
2. Numbers Game
3. Johnny On The Spot

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button