LPRecenze

The Briefs – Odd Numbers

Když se pro rock zoufalá 90. léta přehoupla do své druhé poloviny, nastal čas utkat se s anti-rocknrollovou konspirací a vrátit punk i hardcore zpět do dob chytlavosti a divokosti. Tam, kam patří. The Briefs se na svět vyloupli přesně v té době a od prvního momentu bylo jasné, že tohle nebude jen další obyčejná kapela.

Odd Numbers je kolekce nepublikovaných a raritních songů, v převážné většině v syrovější demo podobě, která tvorbě The Briefs neuvěřitelně sluší a jejich melodickou hitovost konfrontuje s garážově zvukovou tváří. Úvodní Static to naprosto skvěle sumarizuje. Rychlý super chytlavý punk s živelnou sílou, umocněnou de facto nulovou produkcí. Druhá Soozy pak ukazuje naprosto jinou, a prakticky neznámou, tvář kapely. Vše tu pohání klávesy a máte pocit, jako by tu hrál mutant The Spits a Epoxies. I’m Being Watched je totální hit, opět rychlý song, znějící jako by utekl z pódia Cuckoo’s Nest roku 81 – geniální rif, refrén i finální gradace. Víc si snad od rocknrollu nelze přát.

Publikované skladby jako Ephedrine nebo Sex Objects tu zní v mnoha ohledech možná ještě lépe než ve finálních podobách, jak skončily na deskách. Hity se mezi dosud nepublikovanou tvorbou v žádném ohledu nešetří a songy jako Forty and Above, nebo Come Back totálně válcují 99 procent jakékoliv další punkové produkce. Živá verze singlové Medication doslova stříká energii z reproduktorů. I Don’t No je další svou extrémní energií vybočující skladbou. My Girl (Wants to Be A Zombie) a po ní následující Closet Hippie stejnou měrou ukazují krásu v přímočarosti. Totéž platí i o Razor Blade Heart, ale tak bych mohl ve své podstatě vyjmenovávat píseň po písni, neboť The Briefs bez skrupulí sází jednu chytlavou vypalovačku za druhou.

22 songů, ve stopáži rovnající se v podstatě dvěma kratším albům, bez jediného slabého místa. The Briefs byli a dodnes jsou nedoceněným fenoménem punkového světa, a pokud by existovalo něco jako rocknrollová spravedlnost jdoucí ruku v ruce s energií a citem pro chytlavé nápady, patřili by mezi největší kapely posledních dvou dekád. Geniální deska od A do Z a další do sestavy legendárních titulů z dílny Modern Action Records.

[youtube id=“6Ib5qs_mr6g“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: modernactionrecords.com
Rok vydání: 2015 / 2017

Tracklist

1.       Static

2.       Soozy

3.       I’m Being Watched

4.       Ephedrine

5.       Criminal Youth

6.       Sex Objects

7.       Uneasy

8.       174

9.       Forty And Above

10.   Come Back

11.   Medication

12.   This Age

13.   Getting Hit On At The Bank

14.   I Don’t No

15.   My Girl (Wants To Be A Zombie)

16.   Closet Hippie

17.   Love Ans Ulcers

18.   (Looking Through) Gary Glitter’s Eyes

19.   Sylvia

20.   Razorblade Heart

21.   Orange Alert

22.   KIlled By Ants

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button