EPRecenze

End Result – Hellfire

První, co se mi u některých nahrávek vybaví, je pokřik Noise And Distortion z dílny osmdesátkových belgických hardcore punks Zyklome A, neboť to vlastně říká vše. Přesně to platí i o EP kalifornských End Result (zde nezaměnit ani s prastarými chicagskými noise punks ani australskými hardcore punkáči). Pro kapelu je EP Hellfire prvním samostatným počinem v drážkách gramofonové desky, následující trojici ve svých vodách velice dobře přijatých split EP’s.

Co posluchač dostane, je šestinásobná nakládačka hlukem, vazbením a fůrou deformačních efektů, skrze které je profiltrován de facto archetypální post-dischargeovský hardcore punk. Je to jako smíchat poslech Why se zapnutým mixérem, vrtačkou a cirkulárkou, stojící za oknem, v okamžiku, kdy na ní soused zpracovává kůrovcové dřevo a vy na něj do toho řvete skrze megafon. Zároveň tu je ale přítomná důležitá deviza kalifornských kapel všech punkových podob – schopnost tu a tam napsat výrazný motiv, ač napůl skrytý pod nánosem hluku. Což právě je tím, co dělá nahrávku zajímavou.

Z hloubi tu vzdáleně probleskují možné ohlasy kalifornských průkopníků okouzlení Discharge, jakými byli Iconoclast nebo Diatribe, kdysi v hloubi osmdesátých let. End Result se ale silně odlišují svým hlučným soundem, který je navýsost doménou modernách nahrávek a drnčí z něj vše na dohled repro soustavě. Výrazně tu rezonují vlivy japonského „noise not music“ pojetí d-beatu a vzhledem k tomu, že jejich nahrávky v zemi vycházejícího slunce s úspěchem vycházejí, patrně v tomto ohledu udeřili symbolický hřebíček přesně na hlavičku.


Rok vydání: 2021
Label: Phobia Records
1. HellFire
2. Society’s Failure
3. Control
4. Agony
5. Cycle Of Pain
6. Total Annihilation

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button