Magazín

Stýskání po koncertech. Dejte si výběr živáků od Kate

Všem hudebním závislákům chybí koncerty. Zakázali je na konci října? Už ani nevím, ale připadá mi to jako věčnost. Momentálně si dlouhé chvíle krátím tím, že sleduju živáky, co víc si v téhle době přát? Můžete to zkusit taky, tady máte takový menší výběr toho, co mě zrovna baví nejvíc.

 

IDLES

Záznam z koncertu v Glastonbury minulý rok má skvělou nadupadnou atmošku. Paruky, trenýrky, malej fanda v backstage, správnej boot stomping, pogo moshpit, objetí a bedňákovi tečou nervy, protože se NĚKDO rozhodl jít na procházku mezi lidi. Ale i tak si to očividně všichni užívají, a to je hlavní.

[youtube id=“Sc63fTPttEQ“ width=“620″ height=“360″]

FEAR

Vánoce jsou vždycky trochu hardcore, hlavně v nákupních centrech, žejo. Nejdřív jsem chtěla dát I Love Living in the City, což je klasika, hudební i textovej skvost (úplná poezie), ale ve finále dávám živák písničky Beef Baloney (další poezie!), protože je to legendární televizní moment, prostě divočina a přesně takhle nějak si představuju koncerty, až je zase povolí.

[youtube id=“Frud5RFtTi0″ width=“620″ height=“360″]

Los Bitchos

To je banda holek londýnského undergroundu. Nevím, do jaké žánrové škatule je dát, ale nazvala bych to skvělej instrumentální surf, co nenudí! Stanice KEXP mě nikdy nezklame, vždycky tam narazím na něco zajímavýho. Tož tak.

[youtube id=“iPp2fdHMxTM“ width=“620″ height=“360″]

The Who

Je 21. století a my stále nejsme schopni pořídit kvalitní fotku mimozemšťanů, ale to nevadí, protože máme koncert The Who z roku 1978 ve 4k! Na tenhle živák čumím s otevřenou pusou, a to nejen kvůli kvalitě. Koncert se udál jen pár měsíců před úmrtím Keitha Moona, což je ještě smutnější, protože kapela byla v supr kondici. Keith má sluchátka přidělaný lepenkou a mlátí do gongu, Roger točí mikrofonem, Pete skáče po stage sem a tam jako maniak a basák John je ignoruje a prostě dělá svoji práci. Vše končí klasickou nesmyslnou destrukcí nástrojů.

[youtube id=“UDfAdHBtK_Q“ width=“620″ height=“360″]

Peal Jam

Všichni si můžete pogratulovat, že jste přežili vyčerpávající rok 2020. Takže si s chutí zazpívejte s Pearl Jam „Oooh I’m still alivee!“ Vokály Eddieho Veddera jsou jak z jinýho světa… a je to opravdu jeden z mála „přeživších“. Drogy a deprese nás připravily o většinu lídrů grunge scény. Takže tohle berte jako přátelský připomenutí. Nezapomeňte zkontrolovat svoje blízký, protože to fakt není samozřejmost. Nikdy nevíte, čím si člověk prochází… dbejte na duševní zdraví, svoje i ostatních.

[youtube id=“sJT3vIMsCQo“ width=“620″ height=“360″]

Guns N’ Roses, Faith No More, Soundgarden

Píše se rok ’92 a do Československa zavítalo turné Guns N’ Roses spolu s Faith No More a Soundgarden. Co kapela, to pojem! Sametová revoluce otevřela vrata do západního světa, takže je jasný, že lidi z toho byli úplně paf. Tehdejší magazín „BAGO“ vyslal na místo reportéra a když vidím, co provedl, tak nevím, jestli se smát nebo brečet. Jeho angličtinu komentovat nebudu, protože v té době je to docela pochopitelný. Ale do háje, kdo je tenhle týpek a kdo ho k těm kapelám pustil?! S tímhle typem trolení předstihl svoji dobu, to určitě. Každopádně skvělá ukázka toho, jak NEdělat rozhovory.

[youtube id=“9idWngxlJ8E“ width=“620″ height=“360″]
Foto: Andrew Whitton

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button