LPRecenze

RECENZE: Social Experiment – Everything Is Connected To Everything Else

Social Experiment jsou relativně svěží hardcore punková kapela, tvořená větry ošlehanými veterány lokálních waleských subkulturních vod. Everything is connected to everythinfg else je v pořadí druhým albem kapely, navazujícím na debut z roku 2018, a na vydání se spolupodílela místní značka Emergency Records.

Social Experiment operují s moderně znějícím dynamickým a zároveň velice čistým zvukem, který je motorem pro svižný hardcore punk, mísící v sobě naštvanost britského hardcore s melodickým citem, jakoby ukradeným z kalifornských nahrávek. Tím vlastně poměrně přímo navazují na své waleské krajany a předchůdce Rectify nebo Four Letter Word. Ostatně zpěvák těch druhých, Welly Artcore, je autorem obalu této desky.

Ač to patrně není vysloveným uměleckým záměrem, výsledný efekt zní jako naštvaná verze kalifornského melodického hardcore z dob, kdy byli všichni okouzleni Suffer od Bad Religion, což je v dnešní době vlastně osvěžující. Zároveň je tu ale stále ten anarcho-punkový étos, jaký patřil ke kouzlu mnoha britských kapel. V okamžiku, kdy spustí zpěv svou frackovskou intonací, byl bych schopen dát ruku za to, že poslouchám kapelu ze západního pobřeží Spojených států, leč chyba lávky, tohle je Wales not L.A. Kytary se čas od času lehce poohlédnou po metalových inspiracích, ale v míře více něž snesitelné, takže ve výsledku je to svěžím zpestřením.

Mým osobním hitem z celé desky je patrně druhá I Don’t Like Your Attitude, kombinující navztekaný projev s přímočaře chytlavým punkem.

Rok vydání: 2022

Label: Emergency Records Emergency records releases – Emergency-rec

 1. Take A Look Around
 2. I Don’t Like Your Attitude
 3. Stockholm Syndrome
 4. System Failure
 5. Same Shit Different Day
 6. State Of Affairs
 7. Destitution
 8. Fashion Accessory
 9. Thank You Fuck You
 10. Time Waits For No-One
 11. Social Experiment
 12. Drinking After The Bell

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button