Reporty

Prosincová Skaparáda – tancuj, dokud můžeš!

Skaparáda byla, je a vždy bude večer plný ska, skinhead reggae, northern soulu, rocksteady či 2tone hudby servírované z gramodesek ze sbírek pražských DJ´s gurmánů Buqiho, Kořínka, Patha, Romana, Kuřete, a to již od roku 98. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, a tak se na kopci opět otřásaly podlahy Klubu 007, v tomto roce slavícího 50 let existence.

A tak 20. prosince kolem půl deváté večer pomalu scházím po schodech Sedmičky. S první drinkem v ruce, obcházím všechny ty, kteří dorazili přede mnou, až se dostávám ke stánku Second Shot, což je obchod s oblečením, který dává šatům druhou šanci a specializuje se na subkultury Mods, Skinheads, Rude boys a jejich drahé polovičky.

Ač jsem při příchodu trochu zklamán množstvím návštěvníků, obrat na sebe nenechá dlouho čekat, a tak je Sedmička už kolem půl 11 naplněna zhruba stovkou návštěvníků. Jak se prohlubují účty na baru, přibývá i tanečníků na parketě, a to včetně mě. Velice rychle se dostávám do známého kolotoče parket – cigareta před klubem – bar a opět parket.

Ve svém parketovém šílenství posléze zjišťuji, že jsou zhruba dvě ráno a lidé se začínají postupně vytrácet, a tak i já posháním své svršky a s pár přáteli se vydáváme dolů z kopce. Nikoliv však do postelí, ale jak nám tradice velí – na Újezd.

[youtube id=“ewXjMEPmNRY“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button