NovinkyZahraniční

Seznamte se s Operation Ibis z Austrálie a jejich ska-punkem

Pod australským sluncem se chystá solidní ska-punková nálož, která má do světa vtrhnout v polovině března. Řeč je tady o novém albu Avian Overlords od divoké formace Operation Ibis ze Sydney.

Novinka bude obsahovat celkem deset tracků a vyjde jak v digitální podobě, tak i jako vinyl ve dvou variantách, a to v režii samotné kapely. Nových bude ale ve skutečnosti jen pět zářezů, a to těch na straně A, protože strana B bude obsahovat pět skladeb z nahrávky Waste, která vyšla v roce 2019. Kromě vinylů bude k dispozici taky nějaký ten merch, který se stane součástí balíčků k nové desce jako takové. A mimo klasiky, se bude jednat třeba i o komiks.

Aktuálně je k poslechu pouze jedna skladba, konkrétně Where’s Scomo. Ta ale není úplnou novinkou, jelikož jako single vyšla už v květnu loňského roku. Operation Ibis v ní hledají Scotta Morrisona a v nezkrotném rytmu roztancují všechny a všechno kolem. Klapající skáčko s klávesama a punkovou drzostí opravdu nemůže nikoho nechat v klidu. Tohle je prostě hitovka na první dobrou.

Komu by to ale nestačilo, tak může sáhnout právě i po zmíněné nahrávce Waste a zjistit, o co tady vlastně jde. Že to je nabitý, melodický a politicky nasáklý ska-punk, který parádně šlape a s ničím se moc nemaže. Skřípající zvuk ozdobený pěkně ostrým vokálem, který se do toho umí opřít dost tvrdě, jen co je pravda. Chvílemi ukřičený a odzbrojující, chvílemi nohy motající ve svižném tempu. Kdo by si rád zase jednou chtěl prošoupat boty, tak tahle australská parta mu tu radost zcela jistě udělá. Energie má na rozdávání a jiskrný náboj, co srší na všechny strany, taky hned tak nedojde. Není tak ani moc potřeba váhat, stačí se jednoduše nechat vést.

Související

Back to top button