MagazínProč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme Cocaine Party?

V poslední době není na české klubové scéně možné přehlédnout kapelu Cocaine Party. Tahle pětice floutků z Opavy sype pěkně ostrej garage-rock’n’roll se vším, co k tomu patří – bordýlek na pódiu, spratkovská image a řádnej dirty sound! Název Cocaine Party zní sám o sobě více než jasně. Jak to s ním ale bylo doopravdy, jsme se zeptali Johnyho – bubeníka kapely.

V době, kdy měl proběhnout náš první koncert, jsme stále neměli název kapely. Pořadatel akce po nás chtěl, abychom mu název do druhého dne sdělili, aby mohl vylepit plakáty. S klukama jsme se domluvili, že každý z nás večer navrhne pár provizorních názvů. V té době jsem četl knihu Heroinové deníky, která byla plná zážitků Nikkiho Sixxe. Automaticky mi to evokovalo název Cocaine Party. Kromě tohoto názvu padly ještě další nápady, ale kluci se jednohlasně shodli na tomto. Původně to měl být jen dočasný název a chtěli jsme si ho do budoucna změnit, ale jsme líné hovada, takže k tomu už nikdy nedošlo.

Na našem názvu se nám líbí hlavně jeho snadná zapamatovatelnost a provokativnost, protože řada lidí má s naším názvem problém. Například dvakrát jsme nemohli kvůli názvu vystoupit na domluvené akci, nechtěli nás napsat na plakát, vyčítali nám ho ze všech stran, jedné fanynce zakázali nosit ve škole tričko s naším názvem, dokonce jednoho kamaráda nechali vyšetřit na doping, protože měl na své pušce naše logo. Nás to akorát utvrzuje v tom, že si název měnit nechceme už jenom z principu. Navíc se název pro nás stal jakýmsi synonymem pro rock’n‘roll a živelnou show, na čemž se snažíme naše koncerty stavět.

Dommynick

skejtporning, kytárka & rokenról!

Související

Back to top button