LPRecenze

Night Birds – Born To Die In Suburbia

Již od prvního setkání jsou pro mě Night Birds jednou z nejlepších kapel, minimálně za posledních 25 let. Extrahují v sobě totiž to nejlepší z raných dnů amerického a především kalifornského hardcore punku, což slyší v jejich hudbě asi každý, a myslím, že se členům kapely z obligátního přirovnání „Adolescents meets Dead Kennedys“ asi protáčejí panenky, ale co naplat, zaprvé je to celkem výstižně řečená pravda a zadruhé je to kompliment jako prase. Otázkou, která pro mě předcházela nové desce, bylo, zda si mohou udržet laťku už tak vysoko nasazenou na předešlých nahrávkách a zda nepřijde s novým albem zklamání či pád do průměru. Již úvodem mohu s klidným svědomím říci, že nepřišlo a obavy byly fuč spolu s prvním úderem do nástrojů. Born to Die in Suburbia je totiž bezchybný čtrnáctipísňový koncentrát energie, chytlavosti a písničkovosti, natěsnané do cirka dvouminutových rocknrollových klenotů.

Od úvodní  nasurflé instrumentálky Escape From New York, přes dvojici totálních hitů v titulní Born to Die in Suburbia a následující Modern Morons až po závěrečnou Golden Oportunity, je to pecka za peckou, které jsou plné spratkovského postoje v souznění s nespornou hitovostí a písničkářskou šikovností. Najdete tu i hitík Maimed For The Masses, který můžete znát se sedmipalce vydaného na Fat Wreck Chords, který tu ovšem nijak zvlášť nevyčnívá, protože v podstatě veškeré písně tu mají srovnatelný potenciál, k tomu stát se singlovou A stranou. Ovšem nakažlivý popěvek  I’m Born to Die in Suburbia jsem nedostal z hlavy již pěkných pár týdnů, a to se mi opravdu jen tak nestává.

Pokud Night Birds jdou mimo vás, odvážím se tvrdit, že nemáte a ani jste nikdy opravdu neměli rádi punk ani hardcore a vlastně ani jakýkoliv autentický a syrový rocknroll, protože tahle deska a celá kapela to má v sobě všechno. Pokud bych měl mluvit o desce roku, tohle je zatím kandidát number one a sesadit ho nebude jen tak!

Info

Label: takenbysurprise.net
Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. Escape From New York
 2. Born To Die In Suburbia
 3. Modern Morons
 4. Domestic Dispute
 5. No Spoilers
 6. Ads In My Eyes
 7. Nazi Gold
 8. Silver Alert
 9. Pretty Poison
 10. Villa Obscura
 11. Maimed For The Masses
 12. New Cult
 13. Less The Merrier
 14. Golden Opportunity

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button