LPRecenze

Nerve Button – Nerve Button

Wanda Records opět překvapuje, tentokrát s novou akvizicí až ze vzdálené Kanady, jménem Nerve Button. Pro Nerve Button, ač tváře členů kapely dávají tušit už nějakou tu zkušenost chlápků protřelých světem, je to zároveň i vinylový debut, který v jejich domovině vyšel pouze v elektronické podobě, naštěstí nezůstalo jen u ní.

Krátké intro člověka uvede do kontextu a de facto v několika taktech se rozjíždí úvodní regulérní skladba Operation Idiot. Rocknrollová thundersovská kytara, tempo jak ze semdesátých let a neurvalý, leč stále ležérní projev zpěváka. Motivy čerpají s před-punkových časů pub rocku a původního glamu, s primárním důrazem na výrazný kytarový motiv a chytlavou melodii. Vše je pak stylově přebaleno do naprosto klasicky punkového kostýmu. Přesně takhle to před pradávnými časy dělali vždy kontroverzní krajané Nerve Button, v mnoha ohledech kultovní, Forgotten Rebels, a myslím, že tihle pánové příměru ke svým pravěkým krajanům vnímají jako kompliment. To ostatně dokazuje i převzatina uzavírající desku. Kytara svým břitkým zvukem znovu a znovu prořezává prostor v místnosti a spolu s rytmikou se člověku neodbytně usazuje v hlavě. Tohle je starý dobrý rocknroll, jak ho definovala sedmdesátá léta a spolu s nevypulírovanou přirozenou produkcí tvoří příjemně životný celek.

Má odvěká slabost pro kanadský punk tu v podobě LP Nerve Button dostává další životadárnou injekci, a to není právě málo.

Info

Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist

  1. Intro
  2. Operation Idiot
  3. iPhoney
  4. Gunningsville Saints
  5. Harlots Of St. George Street
  6. Get Another Load Of Me
  7. Nerve Button
  8. Out On The Rigs
  9. Bit The Bullet
  10. Hey Little Girl

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button