LPRecenze

Mäsh – Mäsh

Berlínští Mäsh vydali po třech sedmipalcích své první album. Jedenáctiskladbová velká bezejmenná deska vyšla pod hlavičkou Wanda Records tak, jako dva z předchozích singlů. Ostatně pár skladeb z nich si našlo cestu i sem.

Kytarový motiv rozjíždí úvodní píseň a já si připadám, jako by mě stroj času uvrhl zpátky do půle sedmdesátých let a já opět jako capart poslouchám nějaký glam rock, který vyhrává z kazeťáku starších kluků ze sousedství. Odkaz sedmdesátých let, glamu, pub rocku i power popu tu je demonstrativně nesen na symbolickém zlatém podnose, aby byla odhalena jeho nadčasová funkčnost. Ovšem s tím zásadním rozdílem, že dnes to, co bylo v kontextu roku 1974 hlavním proudem, je tady záležitostí nadšeneckých fragmentů punkového podzemí. Třetí Back In Town je přesně takovou ukázkově glam rockovou odrhovačkou, u které si dokážu živě představit, jak na ni křepčí mládež oděná do zvonáčů ve vysílání Musikladen na Vánoce 1974. Následující Glue pro změnu ukazuje punkovou tvář kapely, zatímco šestá Contagious je nespornou žánrovou poctou tvorbě Dr. Feelgood včetně obligátně šarmantní foukací harmoniky. Všechny tyto podoby Mäsh prolínají v podstatě celou nahrávkou, ale přeci jen navrch tu má ten podbízivý a zároveň vždy okouzlující glam rock, či bower rock, jak se v poslední dekádě s oblibou podobným kapelám někdy říká.

Mäsh čerpají ze stejných zdrojů jako italští Giuda nebo Faz Waltz, v krvi jim ostatně koluje stejná jižanská krev, napájená středozemním mořem. Ta zjevně dokáže dodávat rocknrollu potřebnou injekci melodického adrenalinu a již od časů raného punku platí, že jeho tamní DNA mu dává svébytně okouzlující šarm. A ten zůstává neměnný i v berlínském „exilu“.

Rock vydání: 2021
Label: Wanda Records
1. Nico
2. Useless
3. Back In Town
4. Glue
5. Draggin‘ It Out
6. Contagious
7. Whisper In Your Ear
8. Leave You Behind
9. Turn The Page
10. Out With You
11. Night LIne

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button