EPRecenze

Neighborhood Brats – Night Shift

Čtyři roky po vydání svého skvělého alba Recovery jsou kalifornští Neighborhood Brats zpět s novou deskou v podobě třípísňového sedmipalce. Ten vyšel stejně jako předchozí nahrávka pod hlavičkou německého vydavatelství Taken By Surprise.

Duše a srdce kapely, kytarista George spolu se zpěvačkou Jenny, osvěžili sestavu a servírují další tři dvouminutové koncentráty rocknrollové syrové energie. Kytarové motivy více než na starších nahrávkách čerpají z punku sedmdesátých let a Jennyin zpěv je stejně intenzivně naléhavá spirituální dcera Penelope Houston jako na předchozích deskách.

Nebudu zastírat, že Neighborhood Brats patří mezi mé nejoblíbenější kapely posledního čtvrtstoletí, od momentu, kdy jsem si poprvé pustil jejich debut na Modern Action Records, a vazbou se rozjíždějící Night Shift to opět potvrzuje. Chytlavý kytarový rif se pojí se skvělou melodickou basou a Jennyiným deklamativním zpěvem. Jo, tohle je rocknroll, jak se patří. B strana s dvojicí skladeb v ničem nezaostává, svižná Comfort Women, je kalifornský punk v tom nejlepším slova smyslu, navíc došperkovaný kytarovou vyhrávkou, která se zakousne do mysli. O Leaving Town pak lze říci totéž.

Další sedmipalcový důvod, proč milovat Neighborhood Brats.


Info

Tracklist

1. Night Shift
2. Comfort Woman
3. Leaving Town

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button