LPRecenze

Los Pepes – Positive Negative

V Londýně usídlení Los Pepes jsou zpět se svou čtvrtou velkou deskou, což ukazuje jejich slušný tvůrčí potenciál. Už na počátku se usídlili pod křídly německého vydavatelství Wanda Records a tamtéž vyšlo i toto album s názvem Positive Negative.

Okamžikem, kdy dosedne jehla do drážek desky, do vás bez velkých skrupulí Los Pepes naperou to, co umí nejlépe – přímočarý rocknroll, čerpající velkou část svých inspirací v australských klasikách Radio Birdman, Hitmen či The Saints v tom nejlepším slova smyslu. Ovšem to prodávají s výrazně aktualizovaným zvukem, odpovídajícím současné produkci a vlastním uchopením stylu.

Úvodní dvě písně jsou svižné punkové kompozice s přetékající dávkou energie, aby tímto připravily půdu ke zklidnění skladbou Let Me Tell You Something, která svou silnou a potemnělou atmosférou až neuvěřitelně evokuje ducha oněch zmíněných Radio Birdman, jak po stránce kytarových rifů a vyhrávek, tak i usazením nálady zpěvu. A pak se vše vrací zpět do vyjetých kolejí, kde se mísí inspirace power popem, pub rockem i prvotním britským punkem v kytarových figurách a tempech s rázně punkově načuřeným herním i vokálním projevem. Kytara dokáže vyseknout archetypálně stylové sólo a thundersovsky zakvílet, aby se vzápětí vrátila zpět k nosným motivům. V tomto duchu vlastně jede deska od začátku do svého úplného závěru, který obstarává abnormálně chytlavá Action, zanechávající posluchače s pocitem, že chce víc.

Není třeba dál chodit kolem horké kaše, Positive Negative je skvělá rocknrollová deska.

Info

Label: wandarecords.de/
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. Still Belong To Me
2. Positive Negative
3. Let Me Tell You Something
4. Ain’t Life Easy
5. Anyway
6. We Need It
7. Medication
8. Think Back
9. Frustration
10. Your Justice
11. Action

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button