Cz/SkNovinky

Kazostroj predstavujú singel z kompilácie na pomoc obetiam vojny na Ukrajine

Kazostroj, hardcore punk projekt z Bánoviec nad Bebravou, dáva o sebe znova vedieť a predstavuje nový singel z kompilácie Rock4UA na pomoc obetiam vojny na Ukrajine.

O skladbe nám pridala pár slov aj sama kapela. „Singel vznikol prekvapivo rýchlo a spontánne,“ uvádza basgitarista Mykey. „Kapela SLØN nás oslovila s ponukou, že ak chceme, tak môžeme prispieť jednou skladbou na novú kompilačku, ktorá už je vlastne aj na svete (vychádza v utorok 5.4., pokiaľ viem). Výťažok z predaja pôjde na pomoc ľuďom postihnutých vojnou. Človek nemusí byť žiadny génius, aby prišiel na to, čoho sa text týka. Pieseň vznikla cca za 30 minút. Čiastočne z nás vyplavila ten shit, beznádej, neistotu a zmätok z toho, čo sa v posledných týždňoch udialo a stále sa deje. Snáď niekomu pomôže…“ dopĺňa bubeník Hugo Davidson.

„Myslím, že by sme niečo takéto zložili aj bez ponuky zúčastniť sa kompilačky Rock4UA. Krátko po vypuknutí tohto konfliktu sme riešili, že by sme ako kapela nejakým spôsobom chceli aspoň trochu pomôcť obetiam vojny. Pôvodne sme chceli spraviť koncert so zbierkou, ale keď sa naskytla táto možnosť, tak sme sa rozhodli pre singel. V jeden deň sme ho zložili, v druhý a tretí nahrali, priamo na skúšobni. V princípe to nebol vôbec radostný proces, aj skladanie, aj nahrávanie mali strašne ponurú atmosféru. Obrovská vďaka patrí hlavne Segerovi zo SLØNa, že sa na to dal. Snáď sa vyzbiera dosť peňazí, ktoré poputujú tam kam treba,“ dodáva spevák a gitarista Maroš.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button