NovinkyZahraniční

Britští ska-punks Faintest Idea přivezou novou desku i do Prahy

To, že britská ska-punková parta Faintest Idea chystá nové album, se vědělo už někdy od září loňského roku, kdy vyšel single Nose Dive, který měl být první ochutnávkou. Že se album bude jmenovat Road To Sedition, se vědělo taky, stejně jako byl známý fakt, že vyjde u TNS Records a Jump Start Records. Co je naproti tomu opravdu novinkou, je skutečnost, že Road To Sedition by mělo vyjít na konci března, konkrétně 31. 3. 2023, k dispozici bude na vinylu v několika barevných provedeních a bude obsahovat jedenáct tracků.

Venku je kromě už zmíněné skladby Nose Dive, kde hostuje Riskee z kapely Riskee and the Ridiculous, taky druhá pecka, a to konkrétně ta s názvem Kill Em Dead. Svoji premiéru si odbyla na Brooklyn Vegan, kde se objevila s jednodenním předstihem před ostatními platformami.

Takže, všichni, kdo mají rádi úderný, melodický, skočný, ale i řízný (politicky laděný) ska-punk, by se měli mít na pozoru, protože Faintest Idea se pomalu blíží. Punkrocková energie, nezadržitelný ska rytmus, zatraceně nabroušená dechová sekce a pořádně nakřáplý vokál, to jsou hlavní zbraně, kterými si tahle britská parta už pěknou řádku let klestí cestu vpřed a získává srdce dalších fans. A podle všeho s tím nehodlá jen tak skončit. Což je jedině dobře, jelikož přesně takový rozjetý a nezastavitelný ska-punk je prostě potřeba.

Jo a kdo by chtěl vidět tenhle ska-punkový živel naživo, tak bude mít příležitost, protože v rámci jarního tour se Faintest Idea zastaví v ČR, konkrétně 28. 5. 2023 v pražském Crossu.

The Road to Sedition by Faintest Idea

Související

Back to top button