MCRecenze

BANRAN – 박멸

Poprvé jsem Banran zaznamenal s jejich první a jedinou vinyl release nějaký rok zpět, žel mi vždy záhadně proklouzl mezi prsty. Samozřejmě pan google a vymoženosti jako bandcamp mě přece jen nenechávají na holičkách.
Tvorba Banran je zatraceně chytlavá a s tou spoustou energie, která srší ven jak utržené rozvody vysokého napětí, je to o pocitech naléhavosti až nedosažitelnosti cíle a těch pět válců včetně skladby Dropdead od Siege profičí, jako by nebyl čas. Srňme to do čtyř slov: surová nekompromisní hardcore řezničina.

Pokud bychom se nějak snažili hledat kapely, kterými se Banran nechali inspirovat, tak zmiňovaní Siege v žádném případě nemohou chybět. Řady bych pak rozšířil o Gauze, ah, ta asijská splašenost, to není jen o hráčském umu, je to i něco, co pro nás východoevropany může být jedna velká nedosažitelná meta, ale ano, ano, to je jen dobře, každá oblast ať má svá specifika, své odlišnosti, však to je na tom to nejlepší, a v neposlední řadě další veteráni Dropdead. V jejich středním období řekl bych. Zatraceně silná a inspirativní trojka, která by snad ani neměla chybět ve sbírce žádného našence pro rychlý hardcore punk.

Z mého pohledu zásah do černého v tomto případě neminul ani Jižní Koreu. Výborné až mě mrzí, že jsou Banran v těchto dnech již minulostí.

Související

Back to top button