AnketyCo má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Beňo z Catastrofy?

V dalším díle naší 11leté rubriky jsme zjišťovali, co poslouchá Beňo, kytarista thrash zbojníků z Bratislavy říkajících si Catastrofy. Ti nás nedávno dostali svým nabitým setem na Mighty Sounds, a tak si je nenecháme ujít ani na Brutal Assault. A totéž doporučujeme i vám! A co doporučuje Beňo?

Najkrajšou stránkou hudby je pre mňa jej rozmanitosť. Maliar vyberá a mieša farby raz z rozumu a niekedy iba skúša tancovať štetcom po plátne. To isté by sa dalo povedať o hudbníkoch, ktorí rukami a nohami prelietavajú z  jedného pražca na druhý, jemne stláčajú klávesy alebo so silou sťa konského záprahu udierajú po bubnoch. Expresívne vyjadrujú svoje emócie prostrednítcvom ohromného koloritu nástrojov a tónov. Niekto si pri počúvaní povie „tant de travail et pourtant si stupide” a je to jeho právo. Nie všetko, čo vzniká, je crème de la crème ale taký je život. 

Mr. Farts – Jazz Farts

Myslím, že väčšina ľudí v mojich rokoch má pri jazze stále na očiach upotených pánov v košeliach na STV 2. K tomuto obrazu prispelo aj zvečnenie danej predstavy v textoch Horkýže Slíže. Nenechajme sa ale obrať o mágiu jazzu nejakou komickou predstavou. Ja patrím tiež medzi ľudí, ktorí jazz moc nemusia. Ale keď som objavil tento song, zistil som, že jazz je dobrodružstvom. Najprv ťa namotá na cyklickosť zvučnej melódia a priebehom songu ťa zoberie do zvratov, zákrut a otočiek. Prirovnal by som k to k jazde na horskej dráhe. 

UrFavxBoyfriend X GoldSoul – Hit That

Počuješ to? Shu shu shu sa približuje temnou uličkou.  Testosterón v hudbe. Alfa samci, priam až sigma samci. Ako moc musíš byť drsný a plný hnevu, keď sa musíš sám cenzurovať. Len preto aby si neskončil v base. Pre týchto chlapcov nie je dôležité na akom aute jazdíš ale aká ruka z neho trčí von. Daj si to ale bacha, nekukaj sa im do očí…. lebo príde shu shu shu. 

Ema Lacová – Skromná

Týmto bangerom sa u nás Ema asi najviac preslávila. Koronové zatváranie, neistota a strach viedla veľa umelcov k sebareflexií. Je vidno, že Ema svoje ego a vlastnú hodnotu dokázala uprednostniť pred lacnými popovými textami o láske. Vie čo chce, vie kam smeruje a vie, že je ohromná. 

Miley Cyrus – Malibu 

Ide leto, bude teplo, budeme sa slniť, chytať bronz, plávať v mori. Budeme na cestách k oddychu. Nech vám do cesty hrá Miley aby ste sa zo života tešili.  To jemné intermezzo v tretej minúte zakončené úderným popevkom v live verzií môžem počúvať dokola. Pre mňa to má silu ako baranidlo, ako wall of death na Exoduse.

Overkill – Ironbound

Niektoré veci sa nikdy nemenia, vždy sa vraciam k hudbe, ktorá nikdy neomrzí. Vždy tu budú ľudia s ktorými máme veľa spoločného a spoločne sa držíme nad vodou. Či už sú to priateľstvá, naša kapela alebo fanúšikovia. Sme tu spolu, pre seba aj pre teba. Ak si to dočítal až sme tak ti prajem všetko dobré a neboj sa, všetko bude v poriadku. Život vie byť na zastratú piču. Príď na koncert, vždy sa nájdu nové priateľstvá, zážitky a opora a bude lepšie. 

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button