Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme Discoballs?

Pražská partička Discoballs chystá křest nového počinu jménem Dance like nobody’s watching, a jak sami říkají: „Zapište si 13. 3. do diářů a zápisníků červenou fixou a pro jistotu si na 14. vemte volno…. protože tahle párty nebude mít obdoby!“ Abyste byli na křtu v obraze a věděli, co vlastně „diskobols“ znamená, vyzpovídali jsme je pro vás a tady je výsledek.

Ač se to nezdá, tak Discoballs je vlastně docela logickej název pro, řekněme, ska-punkovou, resp. 2-tone kapelu. Když si pustíte desky Specials, Selector nebo třeba Toasters, všude uslyšíte basu tepat basu v disco beatu. Koneckonců kde se vlastně to disco vzalo… svoje kořeny má v soulu a samozřejmě i ve ska a reggae, jen si vzpomeňte třeba na Boney M. A koule? Spravná muzika má přece mít koule a ty koule jí dodává právě basa, disco basa – Discokoule.

Tak nějak mě to tenkrát napadlo, připouštím, že svou roli v tom asi sehrál i výhled na sošku diskobola a někde v podvědomí zapadlé povědomí o české 80. superskupině bratrů Svobodových Discobolos. Fakt, že se disco balls říká i těm zrcadlovým točivým tělesům, mě tenkrát vůbec nenapadl. Když sem to následně jako možný název nadhodil na zkoušce, bubeník a kytarák byli bůhvíproč nadšeni, jen alt-saxofonista byl rozlazen a odešel hrát do Prague Ska Conspiracy.

Související

Back to top button